چهارشنبه، ۰۳ آبان ۹۶ - ۰۱:۱۱
ایمیل آیدین آغداشلو

آیدین آغداشلو در تاریخ ۸ آبان ماه ۱۳۱۹ متولد شد .آیدین آغداشلو یک هنرمند ایرانی است که در زمینه های نقاش و نویسندگی…

آیدین آغداشلو در تاریخ ۸ آبان ماه ۱۳۱۹ متولد شد .آیدین آغداشلو یک هنرمند ایرانی است که در زمینه های نقاش و نویسندگی فعالیت داشته است. او فعالیت های خود را از نوجوانی شروع کرده است و در دوران جوانی به عنوان تصویرگر مجله ها و کتاب های درسی بوده است. پس از مدتی آیدین آغداشلو در دفتری مخصوص شهبانو فرح پهلوی مسئولیت مدیریت امور فرهنگی و هنری را برعهده داشت و در این دفتر به جمع آوری هنرهای ایران و جهان کمک می کرد. همچنین می توانیم او را جز یکی از افرادی بدانیم که به عنوان دست اندرکاران برپایی موزه هنرهای معاصر تهران و موزه رضا عباسی کارهای زیادی انجام داده و برای مدتی سرپرستی دوم بر عهده داشت.

آیدین آغداشلو

پدر آیدین آغداشلو جز یکی از مهاجران قفقازی بوده است و همچنین عضو حزب مساوات قفقاز نیز بوده است.بعد از دوران انقلاب ، آیدین آغداشلو به عنوان یکی از نامدارترین استادان نقاشی برای نسل سوم نقاشان نوگرای ایرانی به حساب می آید.او توانسته است که برای اولین بار در سال ۱۳۵۴ در انجمن ایران و آمریکا در تهران نمایشگاه تکی خودش را برگزار نماید.در سال های ۱۳۵۲ تا ۱۳۵۷ به او به آموزش در  هنرستان هنرهای زیبای پسران و دانشکده هنرهای تزئینی تهران پرداخت.

از جمله مهم ترین آثار او می توانیم به خاطرات انهدام و سال‌های آتش و برف اشاره کنیم که از مجموعه‌های هنر نوگرا در ایران به شمار می روند.

ماجرای آیدین آغداشلو چه بود؟

تصاویری در دنیا مجازی دست به دست شد که نشان می داد حاوی ایمیل های خصوصی و محرمانه ایمیل آیدین آغداشلو است و در واقع اسکرین شات های که حکایت از هک شدن ایمیل آقای آیدین آغداشلو داشت.

هنوز نمی توان در مورد صحت این ایمیل ها صحبت کرد شاید تصاویر ساختگی و شایعه را سبب دشمنی با آیدین آغداشلو و با هدف بی آبرو کردن ادبیات ایران ساخته اند.

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *