پنج شنبه، ۰۴ آبان ۹۶ - ۰۱:۱۳
خیانت

خیانت جز یکی از واژه های آشنایی است که متاسفانه اخیرا زیاد شنیده می شود.در طلاق عوامل متعددی دخیل هستند ولی یکی از…

خیانت جز یکی از واژه های آشنایی است که متاسفانه اخیرا زیاد شنیده می شود.در طلاق عوامل متعددی دخیل هستند ولی یکی از اصلی ترین این موارد خیانت و عدم تعهد به رابطه است . سوال اینجاست که چرا خیانت رخ میدهد ؟ علل خیانت کردن افراد نسبت به یکدیگر چیست ؟ چه عواملی سبب می شوند که افراد به فکر خیانت کردن به یکدیگر بیوفتند؟

چرا خیانت…

باید بدانیم عوامل متعددی وجود دارند که سبب می شوند افراد به یکدیگر خیانت کنند و به تعهدهای که نسبت به یکدیگر داشته اند پایبند نباشند.برخی فکر می کنند که هوس اصلی ترین عاملی است که موجب می شود خیانت رخ دهد ولی جز هوس مواردی دیگری را نیز باید در مورد این موضوع نظر بگیریم.

عده ی دیگری نیز معتقدند که مشکلات جنسی سبب می شود که افراد به یکدیگر خیانت کنند و منجز به طلاقشان می شود بازم هم نمی توان مشکلات جنسی را اصلی ترین مورد در نظر گرفت.

تحقیقات زیادی صورت گرفته است که در آنها نشان میدهد ، نارضایتی عاطفی از اصلی ترین موارد مطرح شده در خیانت است و برای هر دو زوجین وجود داشته است.می توان گفت که هر کدام از زوجین که از نظر عاطفی دچار کمبودهای باشند به سمت خیانت کشیده می شوند.

آمارها نشان میدهد که خیانت در مردان بیشتر از بانوان است و از ۲۸ سالگی تا ۵۰ سالگی بیشترین میزان خیانت در مردان دیده شده است.

زمانی که می شنویم مردی خیانت کرده است سریعا می گویم چقد پرو بوده یا قدرنشناس بوده است که توانسته است خیانت کند ولی جالب است بدانید ۶۶ درصد مردانی که خیانت می کنند بعد از آن پشیمان می شوند.

اگر بخواهیم خیانت را برطرف کنیم و راهی را برای آن بدست بیاوریم باید هر دو زوج اقدام کنند و به یکدیگر پایبند باشند. در گام اول باید به زوجین عزیز کمک کنیم تا نیازهای روانی و جسمانی یکدیگر را بشناسند و همه چیز را از جنبه احساساتی در نظر نگیرند و مسائل خود را با شریک زندگیشان در میان بگذارند.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *