شنبه، ۰۶ آبان ۹۶ - ۱۰:۱۸
گلو درد

گلو درد یکی از مواردی است که در صورت بروز سبب ایجاد ناراحتی و درد ما می شود . در صورتی که علائم…

گلو درد یکی از مواردی است که در صورت بروز سبب ایجاد ناراحتی و درد ما می شود . در صورتی که علائم گلو درد چرکی را در خودتان مشاهده کردید باید سریعا به سراغ درمان بروید و وقت را تلف نکنید.

افراد زیادی هستند که ترجیح میدهند از روش های درمان خانگی گلو درد چرکی استفاده کنند.در صورتی که می خواهید در این رابطه اطلاعات مفیدی بدست بیاورید با ادامه این مطلب با ما همراه باشید…

علت ایجاد گلو درد چرکی

باکتری استرپتوکوک نوع A ، اصلی ترین عاملی است که سبب می شود گلو درد چرکی ایجاد شود و موجب التهاب در غدد لنفاوی٬ لوزه‌ها و گلو می گردد.این علائم زمانی شدت می یابند که آنفولانزا ایجاد شود. البته علائم دیگری مانند آب ریزش بینی ، سرفه و … در بیمار نیز مشاهده می شود.

این بیماری بعد از سه تا پنج روز معمولا خودش را نشان میدهد و برای بیمار مشکلاتی مانند خستگی ، ضعف جسمی ، سردرد ، کم اشتهایی ، التهاب و درد در گلو و… را پدید می آورد.

روش های برای درمان خانگی گلودرد چرکی

در صورتی که این بیماری را مشاهده کردید می توانید از روش های زیر برای درمان آن کمک بگیرید که عبارت اند از :

۱)غرغره کردن آب نمک : برای اینکار می توانید مقداری نمک (نصب قاشق چایی خوری) را در آب گرم بریزید و حل کنید و سپس آن را غرغره نمایید .این کار را در روز دو بار انجام بدهید . نمک خود یک ماده ضدعفونی کننده قوی می باشد.

۲)غرغره کردن دارچین و فلفل: پودر فلفل سیاه  (نصف قاشق) ، نمک(یک قاشق) ،پودر دارچین(نصف قاشق) را در یک لیوان آب گرم حل کنید و غرغره نمایید. این کار را در روز دو بار انجام بدهید.

۳)غرغره کردن زردچوبه: نصف قاشق نمک و نصف قاشق زردچوبه را در یک لیوان آب داغ بریزید و حل نمایید. این کار را می توانید در روز دو بار انجام بدهید تا گلودردتان تسکین یابد.

۴)غرغره کردن جوش شیرین: حل کردن نصف قاشق جوش شیرین در یک لیوان آب گرم را نیز می توانید انجام بدهید.

۵)غرغره کردن سرکه سیب : سرکه سیب به میزان یک قاشق در ۲۵۰گرم آب می تواند به عنوان یکی دیگر از روش های موثر در درمان گلو درد باشد.هر ۳۰ دقیقه یکبار این کار را انجام بدهید تا تاثیر آن را بعد از ۲ روز مشاهده کنید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *