دوشنبه، ۰۸ آبان ۹۶ - ۱۱:۴۶
موخوره چیست

اهمیت دادن به سلامتی مو و زیبایی مو برای هر انسانی مهم است البته خانم ها نسبت به موهای خود حساسیت های خاصی…

اهمیت دادن به سلامتی مو و زیبایی مو برای هر انسانی مهم است البته خانم ها نسبت به موهای خود حساسیت های خاصی دارند و همیشه سعی می کنند که موهایشان زیبا باشد.

معمولا خانم های که موهای بلندی دارند از موخوره رنج می برند و مداوم برای راهی هستند که موهایشان را از موخوره رها کنند. ولی سوال اینجاست که چه راه حل های وجود دارد تا دیگر در موهای خود موخوره نداشته باشیم؟ در ادامه این مطلب سعی کرده ایم مطالبی را برای شما اماده کنیم که بتوانید به درمان موخوره های خود بپردازید:

اول از هر چیزی باید بدانید که موخوره یا دو شاخه شدن انتهای مو می تواند بر اثر آسیب شیمیایی مو یا آسیب های فیزیکی مانند حرارت و تروما باشد. وجود موخوره بیشتر در بانوان می باشد و در چنین وضعیتی در فیبرهای انتهای مو لایه محافظ مو از بین رفته و موجب می شوند موها حالتی شکننده و چند شاخه ی به خود بگیرند.

چرا موخوره می گیریم:

مو خوره ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود که شامل : سشوار زدن زیاد ، رنگ کردن مداوم مو ، دکلره کردن ، مصرف شامپوهای قلیایی ، فر دائمی مو و … می باشد.

موهای خشک بیشتر از موهای چرب در آسیب موخوره قرار می گیرند و بیشتر در موهای سر دیده می شود البته ممکن است در نواحی دیگر مانند ابرو و … نیز باشد.

گاهی حرارت و نور آفتاب هم ممکن است سبب شود که موخوره پدید بیاید یا سوتغذیه برای این مورد نیز مطرح می شود ولی اخیرا این مورد شایع نیست.

هر کسی در هر سنی می تواند به موخوره دچار شود و البته موخوره بیشتر به سراغ افرادی می رود که از مواد شیمیایی مضرری برای صاف کردن موهایشان و رنگ کردن آنها استفاده می کنند .

روش های درمان موخوره چیست؟

۱)اگر می خواهید موخوره نگیرید سعی کنید کمتر از این مواد استفاده کنید و بین آنها فاصله چند ماهه گذارید و از تغییر رنگ های خیلی شدید دوری کنید.

۲)از نرم کننده ها استفاده کنید

۳)چند قطره آمونیاک را درون یک لگن آب بریزید و موهایتان را با آن بشوید.

۴)برای درمان موخوره می توانید از جوشانده گل بابونه و گل ختمی استفاده کنید ؛ این کار را ماهی یکبار می توانید انجام بدهید.

۵)صبح ها موهایتان را تمیز بشوید و با روغن زیتون چرب کنید.

۶)روغن بادام ، بنفشه و کتیرا نیز برای موخوره مفید است.

موارد زیادی وجود دارد که شما می توانید برای درمان موخوره استفاده کنید ولی در این قسمت تنها به ۶ مورد اشاره شده است.

درمان موخوره
به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *