سه شنبه، ۰۹ آبان ۹۶ - ۰۹:۳۲
a cold

کیپ شدن بینی : سرماخوردگی یکی از بیماری های است که با سردشدن هوا و شروع زمستان به سراغ انسان ها می آید.علائمی…

کیپ شدن بینی : سرماخوردگی یکی از بیماری های است که با سردشدن هوا و شروع زمستان به سراغ انسان ها می آید.علائمی مانند گرفتگی صدا، گرفتگی بینی و … از جمله علائم سرماخوردگی هستند. بسیاری از افراد دوست دارند سرماخوردگی را به صورت خانگی درمان کنند ولی عده ی در مقابل هستند که ترجیح میدهند به پزشک مراجعه کنند.

برخی از افراد نمی دانند که بینی یک عضو حساس است و باید در برابر تغییر دمای هوا از آن مراقبت کنند.زمانی که هوا رو به سردی می رود بینی تلاش می کند که دمای هوای را که به ریه وارد می شود کنترل نماید ولی اگر این هوا از میزان تعادل خارج باشد موجب می شود بینی کیپ شود و آبریزش بینی اتفاق بیوفتد.

البته در کودکان می تواند علائم دیگری سبب شود با کیپ شدن بینی و گرفتگی بینی برایشان اتفاق بیوفتند مانند:انحراف تیغه بینی ، مشکلات جنینی ، بزرگی شاخک های بینی، وجود تورمورهای بدخیم و خوش خیم و …

درون بینی گیرنده های هورمونی وجود دارند که این هورمون ها به شکل چرخه ی سبب می شوند بینی دچار گرفتگی و بسته شدن شود. کیپ شدن بینی می تواند برای افراد مشکلات مختلفی را پدید بیاورد مثل کم خوابی، عفونت گوش  آسم و …

اگر سرماخورده هستید و بینی شما کیپ شده است می توانید از روش های برای باز شدن آن استفاده کنید که در ادامه به آنها اشاره شده است:

۱)استفاده از قطره های استریل بینی : از این گونه قطره ها می توان برای تمیز کردن بینی های کیپ شده استفاده کرد.البته برای تهیه این قطره باید به داروخانه مراجعه نمایید.

۲)بالا بردن میزان رطوبت هوا : این مورد یکی دیگر از روش های است که می تواند به کمک شما بیاید . برای اینکار می توانید از دستگاههای بخور هم استفاده کنید.

۳)رفع کیپ شدگی بینی به وسیله سرم نمکی:سرم های نمکی بینی بهترین گزینه هستند که برای شستشوی بینی می توان از آنها استفاده کرد.

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *