چهارشنبه، ۲۷ دی ۹۶ - ۱۱:۱۳
چند قطره خون بعد از ادرار

چند قطره خون بعد از ادرار : معمولا افرادی که در ادرارشان، خون می بینند بسیار می ترسند و میخواهند هر چه سریع تر…

چند قطره خون بعد از ادرار : معمولا افرادی که در ادرارشان، خون می بینند بسیار می ترسند و میخواهند هر چه سریع تر بدانند که این مشکل به چه دلیلی برای آنها رخ داده است. وجود خون در ادرار گاهی دلایل ساده ی دارد که می توانیم به ورزش شدید یا عادت ماهیانه و … اشاره کنیم. البته گاهی مشکلات جدی تری مثل سرطان ها ، عفونت ها می توانند سبب شوند تا در ادرار شما خون وجود داشته باشد.

خون در پایان ادرار

برخی از بیماران زمانی که به پزشک مراجعه می کنند می گویند که پس از ادرارشان چند قطره خون از آنها خارج می شود و می خواهند بدانند که علت آن چیست؟ پزشکان در این رابطه می گویند که به دلایل مختلفی مثل التهاب مثانه ، مشکلاتی در پیشابراه خلفی و .. ممکن است این مشکل ایجاد شده باشد که لازم است برای بررسی آن به پزشک مراجعه نمایید تا او پس از به دست آوردن علت دقیق ، درمان را برای شما آغاز نماید.

آیا مصرف دارو می تواند سبب شود که این مشکل پدید آید؟

پزشکان اینگونه می گویند که برخی از داروها مثل هپارین ، وارفارین ، آسپیرین و … می توانند از جمله شایع ترین مواردی باشند که سبب ایجاد خون در ادرار می شوند. البته گاهی موارد دیگری مثل مبتلا شدن به بیماری های از جمله هموفیلی و کم خونی داسی شکل می تواند در بروز این عارضه نیز نقش داشته باشد.

چند قطره خون بعد از ادرار

در سنین مختلف علت وجود خون در ادرار نیز متفاوت است : 

در خردسالان می تواند به دلایل بیماری های مادرزادی کلیه ، بروز عفونت های ادراری ، وجود کلسیم در خون اشاره کرد. در نوجوانی ، جوانی و بزرگسالان می تواند نشان دهنده عفونت های کلیه ، مبتلا شدن به سنگ کلیه ، بیماری های التهابی باشد. در سالخوردگان این موضوع می تواند نشان دهنده بیماری های مانند پروستات یا سرطان های سیستم ادراری باشد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *