دوشنبه، ۱۸ دی ۹۶ - ۰۹:۲۹
خواص آلوورا برای پوست صورت

خواص آلوورا برای پوست صورت : ژل گیاه آلوئه ورا از جمله مواردی است که برای سلامت پوست می توان از آن استفاده کرد….

خواص آلوورا برای پوست صورت : ژل گیاه آلوئه ورا از جمله مواردی است که برای سلامت پوست می توان از آن استفاده کرد. این ماده به پوست کمک می کند تا شاداب تر و سالم تر باشد و همچنین ترمیم آسیب های آن را به دنبال خواهد داشت. ژل آلوئه ورا به ماده ی گفته می شود که به صورت لزج و ژلاتینی بوده و از آن خارج می گردد.

آلوئه ورا و پوست صورت

پوست معمولی : افرادی که دارای پوست های نرمال و طبیعی هستند می توانند بدون اینکه نگرانی داشته باشند از ژل آلوئه ورا استفاده نمایند. اگر می خواهید پوست سالمی داشته باشید می توانید روزانه این ترکیب را بر روی پوستتان بمالید .

یک قاشق غذاخوری همراه یک قاشق ژل آلوئه ورا  و یک قاشق مربا خوری پودر پوست پرتقال و مقداری ماست را با یکدیگر ترکیب نمایید و بعد این ترکیب را روی پوست صورت و گردنتان بمالید . اما مواظب باشید که دور چشم هایتان آن را نمالید. پس از سی دقیقه می توانید صورت و گردنتان را با آب بشوید و به آرامی با یک حوله تمیز خشک نمایید.

پوست چرب : اگر پوست چربی دارید که مستعد جوش زدن می باشد می توانید از ترکیب زیر به صورت منظم استفاده نمایید که بسیار مفید خواهد بود. برگ گیاه آلوئه ورا را در آب بجوشانید و اجازه دهید تا نرم گردد. بعد آن را بکوبید تا شکل خمیری از آن حاصل شود. حالا چند قطره عسل به این خمیر اضافه نمایید و ترکیب کنید و بعد روی پوست صورتتان بمالید. می توانید بعد از پانزده دقیقه صورتتان را با آب سرد بشوید.

پوست خشک: می توانید هر شب از این ترکیب استفاده نمایید. ژل گیاه آلوئه ورا را با روغن زیتون ترکیب نمایید و کمی کره shea (درخت روغن قلم) به آن بیافزاید و البته می توانید از کرم آماده به جای این کره استفاده نمایید.این مواد را به خوبی با یکدیگر ترکیب نمایید تا خمیر سفتی از آن ایجاد شود و بعد روی صورت و گردنتان بمالید.بعد از ۲۰ دقیقه صورتتان را با آب سرد بشوید تا رطوبت در پوست شما حبس گردد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *