یکشنبه، ۱۰ دی ۹۶ - ۰۶:۰۳
روغن آرگان

روغن آرگان : روغن آرگان در میان بسیار مشهور است ولی این روغن ارقان است که از هسته میوه درخت ارقان بدست می آید…

روغن آرگان : روغن آرگان در میان بسیار مشهور است ولی این روغن ارقان است که از هسته میوه درخت ارقان بدست می آید و در بسیاری از موارد دارویی و غذایی از روغن آرگان استفاده می شود.این روغن را می توان به عنوان یک آنتی اکسیدان طبیعی به شمار آورد که سبب می شود اکسیژن رسانی در درون سلول ها افزایش پیدا کند.

روغن آرگان غنی شده از اسیدهای چربی است که می توان به اسید لینولئیک اشاره کرد که حاوی ویتامین E است.در این روغن می توان ترکیبات آنتی اکسیدانی در غلظت بالا را پیدا کرد. آسکولین به عنوان یک ترکیب ضدسرطانیست که در این روغن مقدار زیادی از آن وجود داشته است. با توجه به نوع استخراج آن ، این ماده در برابر اکسیدن شدن از روغن زیتون مقاوم تر می باشد.

در ادامه این پست به برخی از فواید روغن آرگان اشاره شده است:

روغن آرگان موثر در درمان زخم و سوختگی

گاهی برخی از ما دچار زخم ها یا سوختگی های می باشیم که بسیار برای ما آزار دهنده و درد آور است و می توانیم برای اینکه به بهبود این زخم ها کمک کنید از روغن آرگان استفاده نماییم.

موثر در درمان اختلال های پوستی

این روغن می تواند در درمان بسیاری از اختلال های پوستی موثر باشد این اختلال ها می تواند شامل اگزما، التهاب پوستی ، بیماری پسوریازیس و … باشد.شما می توانید برای درمان مشکلات پوستی از این روغن استفاده نمایید چون غنی شده از ویتامین E و ترکیبات ضد التهابی می باشد.

موثر در سلامت روان

این روغن بر روی سیستم اعصاب و سلامت مغز بسیار موثر می باشد.شما می توانید از این روغن برای سلامت روان و جلوگیری از اختلال های عصبی استفاده نمایید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *