جمعه، ۲۶ بهمن ۹۷ - ۰۳:۳۲
جلوگیری از کپک زدن مربا و ترشی

جلوگیری از کپک زدن مربا و ترشی : کپک زدن ترشی و مربا موجب می شود که شما هر چقدر زحمت برای تهیه آن…

جلوگیری از کپک زدن مربا و ترشی : کپک زدن ترشی و مربا موجب می شود که شما هر چقدر زحمت برای تهیه آن کشیده اید از بین برد. همه ی کسانی که مربا و ترشی درست میکنند در تمامی مراحل تهیه مواظب هستند تا مبادا مربا و ترشی آن ها کپک بزند. اگر شما از علت کپک زدن مطلع شوید قطعا میتوانید به جلوگیری از کپک زدن مربا و ترشی کمک کنید. در ادامه این مطلب سعی کرده ایم تا شما را با علت کپک زدن و نحوه ی جلوگیری از آن آشنا کنیم. روزباتو را همراهی کنید…

نحوه ی پیشگیری از کپک زدن

کپک زدن در مربا، ترشی، شربت ها و رب ها دیده می شود. زمانی که شربت یا مربا به میزان کافی قوام نداشته باشند پس از مدتی ترش و رقیق میگردد و بعد کپک می زند. اگر شما مربا را درست کرده اید و چند روز بعد از پخت آن اندکی رقیق گردید باید دوباره برای چند بار اجازه دهید تا مربا جوش بخورد تا قوام پیدا کند و به این ترتیب مربا یا شربت غلیظ تر می گردد. میتوانید با جوشاندن یا اضافه کردن اندکی شکر از فاسد شدن مجدد جلوگیری نمایید.

توصیه ی می شود حتما مربا یا شربت را در یخچال نگهداری نمایید تا از کپک زدن آن ها جلوگیری شود. ترشی ها معمولا در شرایطی کپک می زند که برای تهیه ی آن ها از سرکه ی خالص استفاده نشود یا آب با آن ترکیب شده باشد. اگر سبزیجاتی که استفاده میکنید نیز خیس باشند نیز میتواند منجر به کپک زدن شود. در چنین شرایطی می توانید سرکه را قبل از اینکه ترشی هایتان را اماده کنید بجوشانید تا اگر آب دارد ، بخار شود و سرکه شما خالص باشد.

نحوه ی پیشگیری از کپک زدن 

نکته ی مهم اینجاست که حتما سبزی ها و میوه های را که می خواهید ترشی با آن ها بگیرید خشک کنید که هیچ آبی با آن نباشد و بعد درون شیشه ترشی بریزید. در زمان استفاده نیز برای مربا و ترشی قاشقی جداگانه ی را در نظر بگیرید. با چنین مواردی کمک کرده اید که مربا و ترشی شما کپک نزند.

بهترین راهکارهای برای کپک نزدن

یکی از بهترین روش های که می تواند از کپک زدن جلوگیری کند، اضافه کردن گلپر به ترشی و اضافه کردن مقداری دارچین به مربا می باشد. اضافه کردن این دو چاشنی به مربا و ترشی سبب می شود که کپک زدن رخ ندهد و البته خاصیت ضد عفونی کنندگی نیز داشته اند. هوا نباید به درون شیشه مربا نیز راه پیدا کند. اگر خودتان تصمیم گرفته اید مربا درست کنید باید روش های پخت مربا را بخوبی انجام بدهید چون اگر به درستی اینکار انجام نشود مربای شما پس از مدتی کپک خواهد زد.

بهترین روش این است که شما قبل از اینکه درب مربا را ببندید از یک لایه آلومینیوم استفاده کرده و آن را روی شیشه بگذارید و بعد محکم درب شیشه را ببندید تا هوا وارد شیشه نشود. در زمان استفاده از مربا برای آن حتما از قاشق چوبی استفاده کنید.

جلوگیری از کپک زدن ترشی

متاسفانه عده ی زیادی وقتی مشاهده می کنید که ترشی کپک زده همان قسمت کپک زده را بر می دارند و از باقی مانده ی آن استفاده می کنند غافل از اینکه همین کپکی که مشاهده می کنید از میلیون ها یا حتی میلیاردها میسلیوم کپک حاصل گردده است. اصلا در چنین شرایطی شما نباید از ترشی یا مربا استفاده کنید.

چون مصرف کنندگان خانگی نمیتوانند تشخیص دهنده که کپک زدن یا بیماری زا بودن به صورت کامل است یا خیر ؛در هر شرایط باید در صورت مشاهده کپک کاملا موادغذایی را دور بریزند تا خودشان را درگیر بیماری یا الودگی نکنند.

جلوگیری از کپک زدن ترشی

ترشی چون سرکه دارد در تمام آن  امکان انتشار کپک وجود دارد پس باید به صورت کاملی دور ریخته شود.

حتما درپوش شیشه ها را بگذارید و شیشه های که درپوش پیچی و نوار لاستیکی دارند بهترین کار تعویض نوار لاستیکی است و از نوار نو استفاده کنید. شیشه های که در لولایی و قفل فلزی دارند بعد از اینکه نوار لاستیکی را دور درپوش گذاشتید قفل را به حالت ازاد رها کرده و درصورتی که داخل آب جوش می گذارید قفل را به صورت محکم و فشرده ببنیدید.

راهکارهای کپک نزدن ترشی

برخی از شیشه ها درپوش پیچی و پلاستیکی دارند اگر شما درون فر می گذارید نوار لاستیکی درپوش را جدا کرده و بعد داخل فر بگذارید. در صورتی که بطری ها و شیشه ها را درون فر می گذارید ،یک روزنامه را کف سینی فر بگذارید و بعد بطری و شیشه ها را روی آن بگذارید و سینی را برای پانزده دقیقه یا اندکی بیش تر داخل فر  بگذارید. بعد شیشه ها را خارج نمایید و بلافاصله درپوش ها را محکم ببندید.

راهکارهای کپک نزدن ترشی

در صورتی که از روش قرار دادن شیشه در آب جوش استفاده می نمایید ابتدا با یک حوله شیشه ها را محکم بپیچانید و بعد آن ها را داخل یک قابلمه استیل که پر از آب گرم است قرار بدهید. دقت کنید شیشه ها با یکدیگر نباید تماسی داشته باشند و باید آب به حدی باشد که کاملا بر روی بطری ها را بپوشاند.

درپوش قابلمه را بگذارید و کم کم حرارت را زیاد نمایید تا آب جوش بیاید و برای زمان لازمی در آب جوش شناور شوند. حالا شیشه ها را خارج کرده و درپوش آنها را محکم بگذارید و یا اگر قفلی هستند سریعا قفل شان را ببندید.

برای اینکه مطمئن شوید شیشه ها بعد از حرارت وکیوم شدن باید بعد از اینکه یک روز گذشت به آهستگی قفل درپوش ها را باز کنید یا اگر شیشه درپوش پیچی و لاستیکی دارند آن را بردارید و با نوک انگشت و ناخن خود تلاش کنید درپوش را بردارید.

حتما بخوانید: طرز تهیه ترشی مخلوط

جلوگیری از کپک زدن مربا و ترشی : در صورتی که درپوش به صورت محکم و سفت در جای خود قرار داشته است و جابه جای صورت نمی گیرد از وکیوم شدن باید مطمئن شوید. اما اگر به سادگی جابه جا می شود باید بدانید که نتوانسته اید وکیوم شدن را به درستی انجام بدهید. بعد از اینکه حرارت دادن به پایان رسید ،بطری ها و شیشه ها را داخل یخچال گذاشته و میتوانید برای  ۲هفته آنها را نگهداری کنید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *