دوشنبه، ۲۱ اسفند ۹۶ - ۱۰:۲۵
بوی بد دهان

بوی بد دهان ناشی از حلق : معمولا افرادی که دهانشان بوی بد میدهد به دنبال راهی هستند تا بتوانند از شر این…

بوی بد دهان ناشی از حلق : معمولا افرادی که دهانشان بوی بد میدهد به دنبال راهی هستند تا بتوانند از شر این مشکل رها شوند ولی متاسفانه بیشتر محصولاتی که در این رابطه تولید می شوند، اثر موقتی دارند و پس از مدتی دوباره بوی بد دهان بر می گردد.

زمانی که دهان بوی بدی دارند به علت اختلالی است که با نام هالیتوزیس  شناخته شده است و این مشکل بیشتر در بزرگسالان شایع می باشد. عموما منشا تنفس های بد بو از حفره دهان می باشد که بنابر شرایطی ، باکتری های گرم منفی در آن ایجاد می شود.

آنگونه که محققان می گویند همراه هاليتوزيس گازهای دیگری نیز وجود دارد که می توان به متيل مرکاپتان، سولفيد هيدروژن و… اشاره کرد و بین این گازها رابطه ی مستقیمی وجود داشته است.

علت و درمان

افرادی که تنفس سالمی دارند بیشتر بوی بدن دهان شان از بخش های پشتی زبان و خلفی ناشی می شود و در ایجاد هاليتوزيس  موارد مختلفی می تواند دخیل باشد که می توانیم به مشکلات سيستميک اشاره کنیم و البته گاهی روکش های نامناسب دندان ها یا ترمیم های غلط دندان و… سبب ایجاد جمع شدن و گیر کردن غذا می شود.

زمانی که شما در حلقتان احساس درد می کنید باید در اولین نکته ، موارد بهداشتی را رعایت نمایید و تا جایی که امکان دارد دندان هایتان را تمیز نمایید و از نخ دندان نیز استفاده کنید.

همواره توصیه می شود در روز ۲ بار مسواک بزنید و در صورتی که حس می کنید این مشکل تداوم دارد حتما به دندانپزشک مراجعه نمایید تا او سلامت لثه و دندان های شما را بررسی نماید.

برای اینکه از این مشکلات پیشگیری کنید باید از دهان شویه های مناسب استفاده نمایید و در طول روز از آدامس های بدون قند نیز استفاده کنید و البته نوشیدن آب نیز از خشک شدن دهان جلوگیری می کند.

بوی بد دهان ناشی از حلق
۱ (۲۰%) ۱ vote

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *