سه شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۷ - ۱۱:۴۳
برنامه بدن سازی

بهترین برنامه بدن سازی برای افراد چاق : اگر شما از افرادی چاقی باشید که اضافه وزن داشته اند حتما مداوم به دنبال یک…

بهترین برنامه بدن سازی برای افراد چاق : اگر شما از افرادی چاقی باشید که اضافه وزن داشته اند حتما مداوم به دنبال یک راهکار هستید که بتوانید از شر این چربی های اضافی خلاص شوید و می خواهید هر چه سریع تر به وزن ایده ال خود برسید. امروزه تبلیغ های زیادی را در شبکه های ماهواره ی مبنی بر داروهای و مکمل های مشاهده می کنید که ادعا می کنند می توانند تا زمان اندکی ما را به وزن مورد نظر برسانند. ولی باید توجه داشته باشید هیچ چیز نمی تواند یک روزه یا دو روزه برای شما تاثیری مفید و موثر داشته باشد.

اگر می خواهید بهترین برنامه بدن سازی برای افراد چاق را در اختیار داشته باشید حتما باید از یک مشاور و متخصص کمک بگیرید تا او با توجه به شرایطی که شما دارید یک رژیم غذایی و برنامه را در اختیارتان قرار بدهد. در ادامه این پست به نکات مهمی که در این رابطه وجود دارد اشاره شده است. با روزباتو همراه شوید…

رژیم غذایی و ورزش

فردی که اضافه وزن داشته و جز افراد چاق به شمار می رود باید یک برنامه ریزی دقیق برای خود داشته باشد و از ورزش مخصوصا بدنسازی استفاده کند تا بتواند به زیبایی فرم بدن خود کمک نماید. طبق تحقیقاتی که از دانشگاه های بزرگ صورت گرفت برای اینکه بتوانید از میزان وزن خود کم کنید باید به صورت منظم تمرین های ورزشی را انجام بدهید و آنها را پیگیری نمایید.

تحقیق ها نشان میدهد که خانم ها و آقایانی که سن ۱۶ تا ۶۵ ساله هستند می توانند برای رسیدن به وزن ایده ال به مدت بیست هفته و در هفته ۳ بار از دوچرخه های ثابت استفاده کنند و مدت استفاده از دوچرخه هر بار ۵۰ دقیقه می باشد. این روش یکی از موثرترین و بهترین برنامه بدن سازی برای افراد چاق می باشد.

زمانی که می خواهید بدن سازی را شروع کنید نیازی نیست از برنامه های خیلی سنگین استفاده کنید؛ شما می توانید برای نخستین بار از حرکت های ساده استفاده کنید.

برای بدست آوردن فرم مناسب از تجهیزات بدنسازی مثل هالتر ، دمبل و … استفاده نمایید. دقت کنید که در زمان شروع ، حرکت ها را به درستی انجام بدهید به همین علت می باشد که عموما برنامه های که برای افراد چاقی طراحی می شوند از دستگاه ها و هالتر استفاده می شود چون تمرین کردن با این وسیله علاوه بر ایمنی بیشتر داشتن بلکه راحت تر و ساده تر خواهد بود.

فرد چاق

افراد که تازه می خواهند برنامه خوبی داشته باشند می توانند از برنامه ریزی های که کارشناسان و متخصصان در اختیارشان قرار میدهند، استفاده نمایند معمولا در این برنامه ریزی ها  و پیکج ها موارد زیر وجود دارد:

۱)استفاده از ویدئوهای روزانه : شما می توانید هر روز از یک ویدئویی آموزشی استفاده نمایید.

۲)چالش های روزانه : شما می توانید با انجام آنها اصول تغذیه صحیح، تمرین و مصرف مکمل ها را به خوبی یاد بگیرید.

۳)برنامه ریزی برای تمرین: با انجام دادن این تمرین ها می توانید مهارت های خوبی در استفاده از دستگاه ها و دمبل ، ورزش های بدون وزن بدست بیاورید.

۴)برنامه هوازی بری اشخاص مبتدی : می توانید با انجام آنها با تمرین های هوازی متفاوتی اشنا شوید.

۵)نکات آشپزی و تغذیه : با دستورهای پخت مختلف آشنا شده تا بتوانید نتیجه بهتری را کسب کنید.

۶)مصرف مکمل ها : باید به وسیله کارشناسان با مصرف مکمل ها اشنا شوید و در صورت تجویز به درستی و طبق دستور العمل متخصص از آنها استفاده کنید.

اولین چیزی که شما برای شروع نیاز دارید ، یک لباس ورزشی راحت است که در زمان تمرین ، مشکلی را برای شما به وجود نیاورد و همچنین به متخصص مراجعه کرده و برنامه های دقیق برای کاهش وزن و بدنسازی را دریافت نمایید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *