سه شنبه، ۲۳ بهمن ۹۷ - ۱۰:۱۸
بهترین گل های خوشبو برای سال 98

بهترین گل های خوشبو برای سال ۹۸ : هر سال که به عید نوروز و فصل بهار نزدیک می شویم بیشتر به فکر خریدن…

بهترین گل های خوشبو برای سال ۹۸ : هر سال که به عید نوروز و فصل بهار نزدیک می شویم بیشتر به فکر خریدن گل و تزئین خانه هایمان می افتیم و البته عطر خوش گل ها و رنگ های زیبای آن ها قطعا روح و روان ما را تازه می کند. اگر تصمیم گرفته اید برای سال جدید و عید ۹۸ برای منزلتان گل های خوشبو بخریم پس ادامه این پست را از دست ندهید و تا آخر به دقت مطالعه نمایید.

معرفی انواع گل های خوشبو

شاید بسیاری از شما خیلی ساده برای خریدن گل برای باغچه مراجعه کنید ولی برای خرید باید کمی حساسیت و دقت بخرج بدهید چون بوی گل ها و میزان ماندگاری آن ها بسیار مهم می باشد.

گل های خوشبو گیاهانی هستند که شاخه گل یا میوه آنها ،اسانس های معطری دارند. با توجه به تحقیق های که انجام شده است، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که بوییدن گل ها و حتی مشاهده آنها میتواند بر روی روحیه انسان تاثیرات مثبتی را بگذارد و انرژی مثبت و نشاط و شادی را به دنبال داشته باشد. حتی خانواده های که در منازل آپارتمانی زندگی می کنند نیز از گل های مخصوص آپارتمان می توانند استفاده کنند و از زیبایی های بصری، عطر خوش آنها در فضای خانه لذت ببرند.

گل های زیادی وجود دارد که هر کدام از آنها عطر واقعا خوشبوی دارند که ما در ادامه به معرفی گلچینی از آن ها پرداخته ایم و شما می توانید با توجه به سلیقه ی که دارید گل های را برای خودتان انتخاب کنید.

معرفی انواع گل های خوشبو

گل های خوش عطر و خوشبو

۱)گل رز : افرادی زیادی عاشق این گل هستند و جز محبوب ترین گلهای ساختمانی محسوب می شود. البته تنها به دلیل این نیست که ظاهر زیبایی دارد بلکه برای مصارف دیگری مثل عطر درمانی نیز کاربرد داشته است. رزها به چندین دسته تقسیم بندی می گردند که شامل رزهای خودرو، رز باغی قدیمی، رز باغی مدرن میشوند.

اگر قرار است که شما از گل های رز استفاده کنید باید بدانید که هر روز باید صبح به صبح این گل ها را آبیاری کنید و نیاز دارند که نور کافی دریافت نمایند. نباید این گل ها را از کاشتن و گذاشتن در سایه قرار بدهید.

۲)گل محمدی : این گل از بهترین ها به شمار می رود و جز مشهورترین گیاهان است. در بسیاری از مناطق دنیا چون این گل رایحه ی فوق العاده داشته ،کاشت می شود. لازم است بدانید که اسانس این گل جز عطرهای بسیار معروف می باشد.

۳)گل یاس : علاوه بر گل های که معرفی شد ،گل یاس نیز جز بهترین ها است که یوی آن تسکین دهنده اعصاب میباشد. در عطر و ادکلن ها نیز میتوانید رایحه ی خوش عطر یاس را می توانید مشاهده کنید. اگر قرار است که شما گل یاس را انتخاب نمایید باید از نحوه ی مراقبت آن اطلاع داشته باشید. باید حتما نورکافی داشته باشند ولی نور زیادی برای آن ها مناسب نیست. وقتی گیاه پر از گل است باید هر روز چهار تا پنج بار آن ها را آبیاری کنید.

گل یاس

گلهای زیبا و خوش عطر

۴)گل لاله عباسی: این گل خوشبو یک ویژگی خاص دارد که تغییر رنگ آن است. وقتی عصرها گل ها شکوفه می کنند واقعا عطر بی نظیری را در فضا پخش می کند. جالب است بدانید که در رنگ آمیزی مواد خوراکی از این گل نیز استفاده میگردد.

۵)گل نرگس: عطر گل نرگس واقعا عطر و بوی منحصر به فردی دارد و از بهترین گلهای خوشبوی آپارتمانی به شمار می رود. نرگس جز گلهای پیازی میباشد و بیشتر این گلها خاک سبک را پسند میکنند و نباید برای آن ها از خاک های رسی و سنگین استفاده نمود.

۶)تنباکوی بالدار: از دسته گیاهان معطر و خوشبو است که آن را با دیگر نام ها مثل گل توتون نیز می شناسند. معمولا این گیاه به شکل گیاه زینتی کشت و پرورش داده می شود و هیبریدهای متعددی از آن مشتق شده است. ارتفاع این گیاه بین سی تا شصت سانتی متر می باشد و فاصله ی آنها سی تا پنجاه سانتی متر است.

شما میتوانید از این گیاه خوشبو نیز برای خانه هایتان استفاده کنید. برخلاف گونه های متعدد دیگر، این نوع در تولید دخانیات نیز اهمیت زیادی دارد و شاید همین مورد آن را از دیگری ها متمایز نمایند.

تنباکوی بالدار

پلومریا

یکی از بهترین گیاهان آسانی است که برای رشد و پرورش می توان آن را انتخاب کرد. این گیاه گرمسیری هشت نوع داشته و همیشه سبز است. پلومریا را فرانگی پانی نیز می شناسند و این گل معطر باغچه ی بسیار پرعطر بوده و زمان شکوفایی آن نیز زیاد است.

جالب است بدانید که برای تولید عطر و موادطبی نیز اسانس پلومریا استفاده می گردد چون خاصیت تسکین دهنده و ارامش بخش نیز دارد.

به صورت خلاصه میتوانید از گل های زیادی از جمله موارد زیر استفاده کنید:

  • تنباکوی بالدار
  • گل نرگس
  • یاس رازقی
  • پلومریا
  • پیچ شمعی
  • گاردنیا
  • لاله عباسی
  • رز
  • یاس
  • گل محمدی

گل های آپارتمانی خوشبو

ارکیده : علاوه بر مواردی که در قسمت فوق ذکر کرده ایم ،ارکیده یکی دیگر از بهترین گل هاست که علاوه بر ظاهر بسیار زیبایی آن جز خوشبوترین ها نیز به شمار می رود. خوشبختانه این گل تنوع بسیار زیادی دارد و شما میتوانید به راحتی مدل های متفاوت آن را در گلخانه ها و گلفروشی ها مشاهده نمایید. گل ارکیده به شکل نامنظم با گلبرگهای در فرم و اندازه های مختلف میباشد.

ارکیده

برای نگهداری شما باید در هفته دو بار آن را آبیاری کنید و نیاز به نور غیرمستقیم خورشید مثل نور کنار پنجره دارد.

نعناع: شاید کمی تعجب کنید ولی نعناع برای خانه بسیار خوشبو است ولی با وجود اینکه گلی ندارد اما عطر خوبی از برگ و ساقه ی آن متصاعد میگردد. این گیاه چند ساله به عنوان سبزی خوراکی کشت می شود. نعناع به آسانی و راحتی رشد کرده و نیازی به مراقبت های ویژه ندارد و در هر فضای این توانایی را دارد که زنده بماند. البته نباید فراموش کرد که برای رشد به نور کافی نیاز دارد و از این مورد نباید غافل شد. خاک گیاه نعناع باید مرطوب باشد.

بهترین گل های خوشبو برای سال ۹۸ : در هفته نیاز به یک بار آبیاری دارد و همچنین لزوم رشد آن نور زیاد و کافی است.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *