سه شنبه، ۰۸ اسفند ۹۶ - ۰۸:۳۴
اختلال دو قطبی

اختلال دو قطبی : اختلال دو قطبی را می توان همان افسردگی دانست که نشانه های بروز آنها متفاوت است و باید درمان و…

اختلال دو قطبی : اختلال دو قطبی را می توان همان افسردگی دانست که نشانه های بروز آنها متفاوت است و باید درمان و چگونگی تشخیص آن را به خوبی بدانیم. این بیماری دارای انواع مختلفی بوده که می توان اختلال دو قطبی نوع ۱ و نوع ۲ را از مهم ترین آنها دانست.

انواع اختلال ها

این دو اختلال در دوره شیدایی با یکدیگر تفاوت های دارند. در نوع ۱ این حالت اتفاقی رخ می دهد اما در نوع ۲ فرم خفیفتری از آنکه نیمه شیدایی اتفاق می افتد. زمانی که بیماری شروع می شود با دوره از افسردگی است و بعد از آن سپری شدن چند دوره یا یک دوره افسردگی ، دوره شیدایی بارز می گردد. در برخی از بیماران ، شروع بیماری با دوره نیمه -شیدایی یا شیدایی می باشد.

برخی از افرادی که به اختلال دو قطبی دچار هستند ، ۲ حال و وضعیت و متناوب را تجربه می نمایند که یکی شامل دوره پرانرژی و تکانش و یک دوره دیگر شامل نومیدی و غم و نداشتن انگیزه برای انجام فعالیت های متفاوت.

اختلال دو قطبی

این موضوع برای کودکانی که مبتلا به اختلال دو قطبی هستند نیز صدق می کند. البته این امکان وجود دارد که برخی از نشانه ها و عوارض در کودکان تا حدی با بزرگسالان متفاوت باشد .

مثلا در دوران مانیایی برای کودکان و نوجوان ها ، بیشتر از بالغین این احتمال وجود دارد که تحریک پذیر و زود رنج باشند و از خود نیز رفتارهای تخریبی  تا رفتارهای شادمانه نشان دهند. افزون بر این موارد کودکان زیادتر از بالغین این احتمال وجود دارد که در یک زمان و به صورت مداوم این حالت را داشته باشند که به آن حالت مختلط می گویند.

تغییر حالت از مانیایی به افسردگی در کودکان و نوجوان ها خیلی سریع رخ میدهد و حتی این امکان وجود دارد که در خلال یک روز شکل بگیرد. در حالی که بالغینی که اختلال دو قطبی دارند ، در زمان تغییر حالت عموما شاید یک دوره هفتگی یا ماهانه به طول بیانجامد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *