چهارشنبه، ۰۶ دی ۹۶ - ۱۲:۰۲
جدول قند خون

جدول قند خون : دیابت به عنوان یکی از بیماری های است که امروزه در جهان رایج می باشد ولی می توان به…

جدول قند خون : دیابت به عنوان یکی از بیماری های است که امروزه در جهان رایج می باشد ولی می توان به وسیله تزریق انسولین و یا داروهای خاص آن را کنترل نمود. داشتن جدول قند خون یکی از مواردی است که سبب می شود قند خون شما کنترل گردد. از نمودار های قندخون می توان به عنوان یک راهنما یاد کرد که برای نتایج آزمایش خون مورد استفاده قرار می گیرند.به همین دلیل می توان اینگونه گفت که جدول های قندخون به عنوان یک ایتم اساسی در کمک به مدیریت دیابت هستند.

علاوه بر آنچه که بیان کرده ایم، جدول های قند خون به شما در تشخیص و تفسیر نتایج قند خون نیز کمک می نمایند و برای افرادی که به دیابت مبتلا هستند یا افرادی که دیابتی نیستند ، سطح طبیعی و غیر طبیعی قند خون را مشخص می نماید.

جدول قند خون

چه افرادی قند خون داشته اند؟

رنج طبیعی قند خون باید بین هفتاد تا صد میلی گرم در دسی لیتر باشد.در صورتی که قندخون ناشتا شما مابین ۱۰۱ تا ۱۲۶ میلی گرم  است ، شما پیش دیابت یا پیش قند داشته اید و در صورتی که قندخون ناشتا شما بیشتر از ۱۲۶ میلی گرم باشد شما قندخون داشته اید.

جدول قند خون در طول روز

اگر پزشک به شما گفته است که باید در زمان های متفاوتی از روز میزان قند خون را اندازه گیری نمایید و ثبت کنید بهترین این زمان ها شامل مواردی زیر می باشد:

  • پیش از صبحانه (ناشتا)
  • پیش از شام و ناهار
  • دو ساعت پس از غذا
  • پیش از ورزش سنگین
  • هنگامی که شما احساس بیماری داشته اید

باید بر هر روز این عددها را به صورت جداگانه ی تاریخ بزنید و در یک دفتر یادداشت نمایید.

دقت داشته باشید که چک کردن میزان قند خون می تواند به شما و دکترتان کمک کند تا روند درمان و تجویز دارو به بهترین شکل انجام گردد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *