دوشنبه، ۰۷ اسفند ۹۶ - ۰۷:۳۴
جزیره بیوک آدا

جزیره بیوک آدا : بسیاری از گردشگران نام این منطقه را به خوبی می شناسند و از آن بازدید کرده اند. این جزیره زیبا…

جزیره بیوک آدا : بسیاری از گردشگران نام این منطقه را به خوبی می شناسند و از آن بازدید کرده اند. این جزیره زیبا درنزدیکی استانبول بوده و در مجاورت دریای مرمره مجمع الجزایری است که هیچ نوع وسیله ی گازسودی در آن رفت و آمد نداشته است.

جریزه بزرگ یا بویوک آدا در زمان بیزانس هم به عنوان یک مکان روحانی مذهبی بوده و هم به عنوان یک مکان تبعید شناخته شده است. امپراطور بیزانس در سال ۵۶۹ (جاستین دوم) یک کلیسا و یک قصر را ساخت. این مکان به عنوان نخستین ساختمان های از تعدادی کلیسا بود که بعدا برای زندان شاهزادگانی که تبعید می شدند ، از آن استفاده شد. (شما در ادامه تصویرهای زیبایی از این جزیره را مشاهده می کنید).

جزیزه بزرگ

در زمان های مختلف در این جزیره اتفاق های متعددی رخ داد که می توان به اسکان کشیش ها و پناهنگی لئون تروتسکی و … اشاره نمود. با گذشت زمان در دوران عثمانی این جزیزه به عنوان یکی از مناطقی شد که عده ی برای گذراندن تابستان و تفریحات تابستانه به آنجا می رفتند که البته بیشتر یهودی ، یونانی و آمریکایی بودند.

بیوک آدا

جزیره بزرگ

جالب است بدانید بسیاری از خانه های شیک و باغ های فوق العاده زیبا و درختانی که در این جزیره وجود دارد از زمان های گذشته است. شما می توانید در این جزیره خانه متروکه تروتسکی مشاهده کنید که در حال ۲۰۱۵ به قیمت ۴٫۴ میلیون دلار  برای فروش گذاشته شد.

جزیره بیوک آدا

یکی از بهترین مکان های که شما می توانید زیبایی های این جزیره را مشاهده کنید بلندترین نقطه جزیره در یوجه تپه می باشد. این مکان در بالا ترین قسمت کوه و نوک آن است که دارای شیب تندی بوده و کلیسای آیایورگی در آن وجود داشته است. شما می توانید از این قسمت استانبول و همچنین اطراف این جزیره زیبا را ببینید.

جزیره دیدنی استانبول

با روزباتو همراه باشید…

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *