دوشنبه، ۰۶ آذر ۹۶ - ۰۱:۵۷
گوشت شتر

مصرف گوشت شتر نسبت به دیگر گوشت ها در ایران رایج نیست اما برخی از رستوران ها،جدیدا در منوهای غذایی خود غذاهای را…

مصرف گوشت شتر نسبت به دیگر گوشت ها در ایران رایج نیست اما برخی از رستوران ها،جدیدا در منوهای غذایی خود غذاهای را قرار داده اند که با شتر درست شده است.

از گذشته تاکنون بزرگان دین ما توصیه می کنند که هر چند وقت یکبار این گوشت را مصرف کنید.این گوشت رنگ تیره ی داشته و طبع آن گرم و مزه آن شیرین بوده است.در گوشت شتر مواد غذایی مهم و موردنیاز برای بدن وجود داشته است.

یکی از گوشت های که خواص زیادی دارد گوشت شتر است.این گوشت دارای سدیم ، آهن ، روی و پتاسیم زیادی است.البته میزان پروتئینی که در گوشت شتر است به نسبت گوشت گوسفند کمتر می باشد. یکی از فوایدی که این گوشت دارد میزان زیاد ویتامین های گروه ب ، نبود هورمون و مواد آنتی بیوتیک به علت پرورش و رشد در محیط غیرصنعتی می باشد.

در گوشت شتر شما شاهد میزان زیادی از کالری هستید که می تواند برای ورزشکاران ، افراد لاغر و ضعیف موثر باشد. به علت اینکه در این گوشت چربی و سدیم بالایی وجود داشته افرادی که فشارخون و چربی دارند باید با احتیاط لازم آن را مصرف نمایند. بهتر است هر روز گوشت شتر مصرف نگردد.

تجزیه و تحلیل گوشت تازه شتر

گوشت شتر

خاصیت تقویت قوای جنسی در گوشت(شتر)

این گوشت خاصیت تقویت قوای جنسی داشته است و می توان برای این مورد استفاده شود. البته این گوشت برای تقویت دیگر اعضای بدن هم توصیه می شود.این گوشت (شتر) به علت گرمایی که داشته است برای درمان سیاتیک هم کاربرد داشته است و گاهی نیز تجویز می شود.همه ی اعضای بدن نسبتا با این گوشت(شتر) خوب تغذیه میگردند و به صورت کامل فعالیتشان را انجام میدهند.

البته بیماران نباید برای زمان طولانی از گوشت شتر استفاده کنند و مصرف آن به صورت همیشگی رایج نیست و می تواند عوارضی برای شما داشته باشد.

در ادامه با روزباتو همراه باشید…

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *