پنج شنبه، ۱۱ آبان ۹۶ - ۱۱:۵۰
کندر

کندر یکی از مواردی است که فواید و خواص زیادی داشته است و مصرف آن می تواند برای بسیاری از بیماری ها موثر…

کندر یکی از مواردی است که فواید و خواص زیادی داشته است و مصرف آن می تواند برای بسیاری از بیماری ها موثر باشد.کندر جز یکی از مواد با ارزش است که خاصیت های پزشکی زیادی از آن تایید شده است . یکی از خصوصیت های عصاره کندر، طعم خیلی تلخ آن است.

خواص کندر

کندر را می توان برای درمان سرطان مثانه و پروستات، کم کردن اختلال های قاعدگی ، تقویت حافظه استفاده کرد البته فراموش نکنید که گیاه کندر را می توان برای درمان عفونت نیز استفاده کرد. از صمغ کندر برای خوشبویی استفاده می شود و معمولا صمغ آن را با اسپنددانه می سوزانند.

نحوه ی استفاده از آن به اینصورت است که آن را کوبیده و می توان هر روز ناشتا با یک قاشق مربا خوری آن را در استکان حل نمایید و مانند آدامس مصرف کنید البته در این حالت کمی تلخ مزه می باشد. جویندش کندر موجب می شود لثه محکم شود و همچنین برای تقویت حافظه مفید است. افراد زیادی هستند که برای حفظ قرآن در جهت تقویت حافظه شان از کندر استفاده می کنند.

کندر و خواص آن

 حکمای طب سنتی می گویند که کندر گرم و خشک می باشد و می تواند خاصیت های خشک کننده و قابض و بندآورنده خون را به همراه داشته باشد و در تقویت حافظه بسیار تاثیر پذیر است . مصرف کندر می تواند سبب جلوگیری از خونروی از سینه و خونریزی های خارجی شود و اگر کندر همراه با صمغ مصرف شود می تواند برای سرفه مزمن رطوبتی و تنگی نفش و رفع بدبویی بینی موثر باشد و مصرف آن همراه با عسل برای رفع فراموشی به افراد توصیه می شود.

لازم است بدانید مصرف کندر را تنها برای مدت خاصی(۲هفته) توصیه می شود و می تواند مفید باشد ولی اگر بیشتر از این زمان مصرف شود عوارض نیز برای افراد به همراه داشته است.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *