چهارشنبه، ۱۰ آبان ۹۶ - ۱۲:۲۸
دل پیچه

دل پیچه یکی از مشکلاتی است که ممکن است بر اثر پرخوری یا مصرف انواع خوراکی ها برای شما پیش آید . دل پیچه…

دل پیچه یکی از مشکلاتی است که ممکن است بر اثر پرخوری یا مصرف انواع خوراکی ها برای شما پیش آید . دل پیچه یا درد معده در واقع همان بازگشت اسیدمعده به مری است که علاوه بر ایجاد درد سبب سوزش معده نیز می شود.شاید در نگاه اول فکر کنیم که دل پیچه ساده است ولی همین مشکل می تواند برای ما آزاردهنده باشد.

برخی از متخصصان طب سنتی می گویند که در چنین شرایطی آب زیادی از بدن انسان رفته است به همین علت باید از مایعاتی مانند آب ، آبمیوه و … استفاده کرد.عده ی از افراد هستند که در چنین شرایطی از عرقیجات استفاده می کنند که این مورد از نظر دکتر علی بهادری کار اشتباهی نیست و مثلا استفاده از زنجبیل در چنین شرایطی می تواند برای افراد کارساز باشد و افرادی که بر اثر مصرف میوه تازه ولی آلوده مسموم شده اند می توانند از زنجبیل استفاده کنند.

دکتر بهادری می گویند اگر افراد بر اثر مصرف مواد غذایی دچار مسمومیت شده اند می توانند از موادی مانند سیر، دارچین، سیب، موز و لیمو استفاده نمایند وهمچنین لیمو و ریحان در ماست می تواند به مسمومیت افراد کمک کند.

سیر: سیر خاصیت ضد باکتریایی و ضد ویروسی  دارد و می تواند سبب تقویت سیستم ایمنی بدن شود و در چنین شرایطی مصرف آن به بیماران توصیه می شود.البته که سیر را برای تصفیه خون نیز توصیه می کنند و این ماده خود به تنهایی بسیار خاصیت دارد.

 

عرقیجات: عرق نعناع و آویشن برای درمان سوءهاضمه و همچنین برطرف کردن مشکلات بعد از مسمومیت غذایی می تواند مفید باشند.

دکتر بهادری می گوید که برای درمان مسمومیت می توان از گیاهانی مانند زیره سبز و سیاه و مرزنجوش هم استفاده کرد.البته زیره سبز و سیاه جز مواردی هستند که برای کم کردن نفخ شکم نیز به بیماران توصیه می شوند.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *