چهارشنبه، ۰۱ فروردین ۹۷ - ۰۵:۰۶
خودارضايي

عوارض بعد از ترك خودارضايي : متاسفانه برخی از افراد برای اینکه بتوانند به نیاز جنسی خود پاسخ دهند و گاهی در صورتی که…

عوارض بعد از ترك خودارضايي : متاسفانه برخی از افراد برای اینکه بتوانند به نیاز جنسی خود پاسخ دهند و گاهی در صورتی که شرایط ایجاد رابطه جنسی حقیقی وجود نداشته باشد از خودارضایی استفاده می کنند که البته در بسیاری از موارد عوارض جدی را برای افراد به وجود می آورد. یکی از سوال های مهمی که افراد پس از ترک خودارضایی می پرسند ،عوارض آن می باشد.

آیا پس از ترک خودارضایی ، عوارض آن باقی می ماند؟

با اینکه نمی توان به صورت دقیقی به این سوال پاسخ داد و حتما باید به متخصص در این رابطه صحبت کرد ولی باید میزان زمان و شرایط مبتلا به استمناء را مد نظر قرار داد، البته فراموش نکنید که عوارض متعددی وجود دارد مثل کمردرد ، لرزش دست ها ، وزوز گوش، استرس ، افسردگی و… که پس از ترک استمناء به تدریج کاسته می شوند و کم کم از بین خواهند رفت  و شخص به حالت عادی و طبیعی خود بر می گردد.

در نظر داشته باشید که ترک خود ارضایی می تواند سبب ایجاد شادابی و روحیه خوب در شخص شود اما انتظار نداشته باشید که برخی از علائم به صورت کلی برطرف شوند مثلا شخصی که بر اثر استمنای زیاد دچار ضعف چشم شده نمی تواند به حالت طبیعی برگردد یا اگر بیضه ی او بر اثر تکرار و عادت به این کار کوچک شده باشد نمی توان انتظار داشت که به اندازه ی اولیه برگردد.

برخی از افراد که به وسیله روش های مختلف و دوری کردن از منابع تحریک کننده ، برای همیشه استمناء را کنار گذاشته اند ، پس از ترک آن شاهد بهبود شرایط خود و کم شدن میزان عوارض استمناء بوده اند و پس از مدتی بدن آنها توانسته به همان حالت طبیعی و نشاط گذشته خود برسد.

عوارض بعد از ترك خودارضايي : خود ارضایی از نظر دین اسلام حرام است و البته عوارض بیشماری داشته است.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *