یکشنبه، ۲۰ خرداد ۹۷ - ۱۰:۳۲
درمان ترک پوستی

درمان قطعی ترک های پوستی : ترک های پوستی معمولا با افزایش وزن یا بارداری ظاهر می شوند و رنگ شان با پوست متفاوت…

درمان قطعی ترک های پوستی : ترک های پوستی معمولا با افزایش وزن یا بارداری ظاهر می شوند و رنگ شان با پوست متفاوت می باشد که با عنوان استرچ مارک نیز شناخته می گردند. این ضایعه های پوستی بیشتر در قسمت های ران یا بالای بازو و سینه ها دیده می شوند البته گاهی بر روی شکم نیز وجود دارند. شاید شما وقتی این ترکها را لمس کنید یک احساس سوزش یا خارش داشته باشید که گاهی با استفاده کردن از کرم های مرطوب کننده می توانید سبب تسکین این موارد شوید.

خانم ها نسبت به اقایان بیشتر دچار ترکهای پوستی یا استرچ مارک می گردند و علت این تغییرات در خانم ها می تواند کم شدن ناگهانی وزن یا افزایش وزن باشد البته آقایانی که دچار کاهش وزن سریع یا افزایش  و همچنین افزایش حجم عضله ها می شوند نیز با ترکهای پوستی روبرو می گردند.

علت اصلی بروز ترکهای پوستی کشیده شدن پوست است که درم و ایپدرم پوست نازک می شود و این مشکل بروز میدهد. ما از چه روش های می توانیم استفاده کنیم که درمان قطعی ترک های پوستی می باشند؟

چه کنیم تا ترک های پوستی را به صورت قطعی درمان نماییم؟

برای اینکه این ترکها را درمان کنید روش های مختلفی وجود دارد که البته سبب از بین رفتن  آنها می شوند البته اگر زمان برای شما مهم نیست باید بدانید به صورت طبیعی این ترک ها کم کم رنگ شان از بین می رود و پاک می شوند.

روغن بایو اویل Bio-Oil : یکی از روش های درمان ترک های پوستی استفاده از این روغن می باشد که می تواند سبب کم رنگ شدن آن ها شود. البته اگر ترک های پوستی شما قدیمی هم هستند می توانید از این روغن استفاده نمایید.

چه در دوران بارداری و پس از آن نیز قابل استفاده خواهد بود. به وسیله بایواویل افزایش حالت ارتجاعی پوست صورت می گیرد و شما کمتر در معرض بروز ترکهای جدید خواهید بود. برای استفاده این روغن را در قسمتهای دارای ترک بمالید و بعد به شکل دورانی ماساژ بدهید. برای بدست آوردن نتیجه بهتر حداقل باید ۳ ماه روزی ۲ بار اینکار را انجام بدهید.

فراموش نکنید پاک شدن و کم رنگ تر شدن ترکهای پوستی می تواند سبب افزایش حس اعتماد به نفس تان گردد.

استفاده از کرم Tretinion : در صورتی که ترک های پوستی شما جدید هستند  یا ترک های دوران بارداری است ،می توانید از این کرم استفاده کنید. این کرم تاثیر خوبی بر روی این گونه ترکهای پوستی داشته است.

استفاده از لیزر

درمان قطعی ترک های پوستی : اگر می خواهید از یک روش با اطمینان دیگر استفاده کنید ، لیزر را فراموش نکنید. برای خطهای که تازه به وجود آمده اند لیزر می تواند موثر و مفید باشد و همچنین با استفاده از این روش می توانید به افزایش کشش پوست و رشد کلاژن ها کمک کنید.

استفاده از این روش ها (داروها و لیزر) سبب می شود که ترک های پوستی شما از بین برود و همچنین کم رنگ تر شوند ولی اگر صبر کنید کم کم به صورت طبیعی این ترک ها از روی پوست پاک می شوند.

توصیه ما به شما این است که هیچ گاه به صورت خودسرانه اقدام به خرید داروها و کرم ها نکنید و حتما در این خصوص با پزشک و متخصص مشورت های لازم را داشته باشید تا او پس از معاینه ، تجویزهای لازم را برایتان انجام بدهد. متاسفانه امروزه در حیطه زیبایی ، داروها و قرص های زیادی به شیوه های مختلفی تبلیغ می شوند که اصلا دارای استاندارد نبوده و همچنین موارد تشکیل دهنده ی آن ها علاوه بر اینکه مشکل را برطرف نمی کنند بلکه سلامت پوست و افراد را به خطر می اندازند.

درمان قطعی ترک های پوستی
به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *