دوشنبه، ۰۶ آذر ۹۶ - ۰۹:۲۴
درمان افسردگی

درمان افسردگی : همه ی ما تقریبا می دانیم که افسردگی به عنوان یک بیماری می باشد که ممکن است هر کسی را…

درمان افسردگی : همه ی ما تقریبا می دانیم که افسردگی به عنوان یک بیماری می باشد که ممکن است هر کسی را درگیر کند.افسردگی مانند بقیه بیماری ها قابل درمان است و اگر به موقع تشخیص داده شود می تواند درمان شود.

بیشتر افراد حالت افسردگی را تجربه کرده اند که لازم است بدانید انچه در افسردگی دارای اهمیت است حمله های آن است که باید کنترل شود در غیراینصورت می تواند برای جسم و روان شخص بسیار اسیب پذیر باشد.برای اینکه شخص بتواند افسردگی خود را مدیریت کند و آن را درمان نماید می تواند از راهکارهای متنوعی استفاده کند که در ادامه به آنها اشاره شده است.

روش های مدیریت و درمان افسردگی

۱)مشورت و صحبت کردن با دوست 

گاهی تنهایی و حمل بار تمام مشکلات بر روی دوش می تواند سبب افسردگی شود. اگر برای خودتان یک دوست نزدیک را انتخاب کنید و با او صحبت و مشورت کنید می توانید از نیروی های منفی بکاهید. دوستان نزدیک شما بهترین افرادی هستند که شما را می شناسند و می تواند به شما در درمان افسردگی کمک کنند.

۲)گشت و گذار های بی هدف 

یکی از بهترین روش هاست. بدون اینکه مقصد خاصی داشته باشید سوار بر مترو یا اتوبوس شوید یا به بازار بروید و خرید کنید یا از یک مکان دیدنی و نمایشگاه دیدن کنید.تا زمانی که خسته نشده اید به خانه تان باز نگردید.

۳)انجام فعالیت های سنگین

همیشه به افرادی که دچار افسردگی شده اند توصیه می شود که جسم خود را فعال نگه دارند تا بتوانند انرژی های زیاد ذهنشان را مصرف کنند. زمانی که شما این انرژی ها را آزاد کنید می توانید شور و اشتیاق بیشتری نسبت به زندگی داشته باشید.

۴) شروع به نوشتن کنید

برای نوشتن احساساتتان اقدام کنید. یک کاغذ و قلم بردارید و هر چیزی را که دوست دارید بنویسید.گاهی برخی از حرف ها را واقعا نمی توان با کسی در میان گذاشت پس لازم است در کاغذ برای خودمان بنویسیم . با این کار تا میزان زیادی حس راحتی را در خود به وجود خواهیم آورد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *