پنج شنبه، ۱۷ آبان ۹۷ - ۰۶:۳۹
آیا ریشه پنبه سبب سقط جنین می شود؟

برخی از خانم ها معمولا علاقه زیادی به خوردن گیاهان دارند و در برنامه های غذایشان از این مواد استفاده می کنند. اما…

برخی از خانم ها معمولا علاقه زیادی به خوردن گیاهان دارند و در برنامه های غذایشان از این مواد استفاده می کنند. اما اگر قصد دارید باردار شوید یا اینکه هفته های اول بارداری تان را پشت سر می گذارید حتما اطلاعات کافی در خصوص مصرف گیاهان داشته باشید تا جنین شما دچار هیچ گونه آسیبی نشود. اگر شما هم با این سوال روبرو هستید ” آیا ریشه پنبه سبب سقط جنین می شود؟ ” برای رسیدن به جواب حتما در ادامه این پست با روزباتو همراه شوید…

سقط جنین با استفاده کردن از ریشه پنبه

پیش از هر چیزی باید بدانید که ریشه پنبه سبب سقط جنین می شود و سقط جنین با ریشه پنبه در صورتی اتفاق می افتد که با روش های مخصوص و در دوزهای بالا استفاده گردد. البته نمی توان به صورت دقیقی گفت که چه میزان از ریشه پنبه ،سقط جنین را به همراه دارد ولی اگر در دوزهای بالا به صورت مداوم استفاده شود، سقط شدن جنین را به دنبال دارد.

روش های که با ریشه پنبه منجر به سقط جنین می شود به صورت زیر می باشد:

  • اگر ربع کیلوگرم از ریشه پنبه در ۱ لیتر آب جوشانده شود و در هر ۳۰ دقیقه یک بار تا هنگامی که قاعدگی شروع گردد ، یک فنجان از چای بدست آمده خورده شود می تواند منجر به سقط جنین گردد.
  • در صورتی که از عصاره ریشه پنبه استفاده شود ، ده قطره از عصاره را در ۱ فنجان آب داغ ریخته و برای هر دو ساعت یک بار تا هنگامی که قاعدگی شروع شود محلول بدست آمده را نوشیده شود، می تواند منجر به سقط جنین گردد.

سقط جنین با استفاده کردن از ریشه پنبه

ریشه پنبه و سقط جنین

اگر می خواهید ریشه پنبه را مصرف کنید حتما باید آن را از درختی تهیه نمایید که فاقد هیچ گونه مواد شیمیایی یا کودها و آفت کش ها باشد. در گذشته به این صورت بود که از ریشه پنبه به عنوان یک محرک و تقویت قدرت جنسی استفاده می شده است. البته امروزه زیاد از این گیاه برای سقط جنین استفاده نمی گردد چون پنبه برای مقاصد تجاری پرورش داده می شود و سمی می باشد.

پنبه گیاهی است که به آسیا تعلق داشته و ریشه آن از گذشته های خیلی دور همان طور که اشاره کرده ایم برای سقط جنین کاربرد داشته است. البته ریشه پنبه در درمان های دیگری نیز موثر است که به آن ها اشاره کرده ایم:

  • آمنوره
  • سرطان واژن
  • درد قاعدگی
  • کم شدن علایق جنسی
  • مشکلات باروری
  • و…

آیا گلپر موجب سقط جنین می شود؟

یکی از گیاهانی که شاید کم تر کسی از آن استفاده نکرده باشد ، گلپر است. گلپر برای درمان بیماریهای گوارشی مخصوصا برای درمان نفخ کاربرد داشته است و از آن به عنوان تقویت کننده معده و هضم کننده غذا یاد می شود.

خانم های باردار مخصوصا خانم های که در سه ماهه اول بارداری خودشان هستند توصیه می شود بیش تر از دو گرم گلپر استفاده نکنند چون سقط جنین را به همراه دارد. همان گونه که اشاره کرده ایم بسیاری از گیاهانی که خطرآور شناخته شده اند ، منوط به زیاده روی در میزان مصرف آن هاست که عموما در خانم های باردار اتفاق نمی افتد.

آیا گلپر موجب سقط جنین می شود؟

پونه

پونه نیز یکی از گیاهانی می باشد که در سقط جنین تاثیرگزار است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید پونه میتواند نقش یک سم قدرت مند را داشته باشد پس مصرف آن باید با احتیاط فراوان انجام گردد. بسیاری از خانم ها وقتی در دوران بارداری خود به سرماخوردگی مبتلا می شوند به درمان های گیاهی مثل پونه روی می آورند ولی فراموش نکنید که از پونه در مقدارهای زیادی استفاده کنید، می تواند سبب سقط جنین گردد.

به سراغ این گیاهان نروید

گیاهان دیگری نیز وجود داشته است که شاید کم تر نسبت به بقیه برای ما شناخته شده باشد. مثل گیاهی چون افسنطین، سداس، کدوی تلخ، بابونه، نعنای کوهی و مینا که می توانند سبب سقط جنین باشد و حتی دیده شده که در برخی از کتب طب سنتی از این گیاهان به عنوان سقط اورها یاد می شود.

لازم است بدانید که بدن دارای مکانیسمی می باشد که اگر انقباضی صورت بگیرد با مکانیسم دیگری آن را خنثی می کند جز اینکه میزان زیادی مصرف گردد. به همین دلیل در صورتی که تاکنون گیاهی استفاده نشده و در دوره بارداری به یک باره مورد استفاده قرار بگیرد احتمال خطرزا بودن آن نیز حتی زیادتر می گردد.

زرشک موجب انقباض رحم می گردد

بهتر است بدانید هر گیاهی که سبب شود افزایش انقباض عضلات بدن انجام شود می تواند سبب تحریک سقط جنین گردد. عضلات رحم دارای بافتی مخطی هستند که افزایش تحریک را به دنبال دارند البته این در صورتی بوده که میزان زیادی مصرف گردد.

زرشک و ریشه را می توان از دسته گیاهانی دانست که افزایش سقط جنین را به همراه دارند و ابن سینا در خصوص میوه زرشک گفته که اثرات سقط آوری دارد. این میوه آلکالوئیدها داشته و همچنین دارای فنلی مقل آنتوسیانین ها است. اینگونه که مشخص شده است یکی از  آلکالوئیدهای اصلی این میوه، منجر به انقباضات عضلانی صاف رحم شده و افزایش انقباض می تواند به سقط جنین منجر گردد.

زرشک موجب انقباض رحم می گردد

هیچ چیزی صد در صد نخواهد بود

به صورت کلی گیاهانی که سبب سقط جنین می شود به دو گروه تقسیم بندی می شود:

  • دسته اول شامل گروهی از گیاهان می شود که از گذشته های دور در فرهنگ و سنت غذایی ما مورد استفاده قرار گرفته اند.
  • دسته دوم شامل گیاهانی می باشد که مصرف زیادی ندارند و حتی برای بسیاری از ما ناشناخته هستند.

قطعا بسیاری از خانم ها در دوره بارداری خودشان که یک دوره کاملا حساس است به سراغ مصرف گیاهان ناشناخته نمی روند ولی ممکن است از دسته اول استفاده کنند که به دلیل حساسیت دوره ی بارداری باید با احتیاط های لازم همراه باشد.

ذکر این نکته نیز ضروری است که برخی از گیاهان و موضوع سقط آور بودن آن ها به واسطه تحقیقاتی به ثبت نرسیده ولی به گیاهان سقط آور مشهور هستند که گاهی این نتیجه بر اساس تجربه ی افراد حاصل شده و می تواند همیشه هم درست و صحیح نباشد.

لینک های مرتبط : 

رازیانه و سقط جنین 

چه چیزی باعث سقط سریع جنین میشود؟

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *