شنبه، ۱۶ دی ۹۶ - ۰۲:۵۶
توت خشک و دیابت

توت خشک و دیابت : دیابت نوعی اختلال در سیستم سوز و ساز بدن می باشد که در حالت طبیعی سبب می شود غذا…

توت خشک و دیابت : دیابت نوعی اختلال در سیستم سوز و ساز بدن می باشد که در حالت طبیعی سبب می شود غذا در معده به قندخون تبدیل شود. افرادی که دیابت دارند باید و نبایدهای را در زندگیشان لحاظ می کنند.

دیابتی ها و توت خشک

شاید شما هم در محافل شنیده باشید تا کسی دیابت دارد سریعا دیگران به آن پیشنهاد می دهند که توت یا کشمش را جایگزین قند همراه چایی نماید. در اصل این افراد پرهیزهای زیادی را در برنامه های غذایشان ایجاد می کنند. جالب است بدانید که قندی که در درون توت وجود دارد سوربیتول نام داشته است (  سوربیتول  به عنوان یک قند الکلی بوده است که به آرامی در بدن متابولیزه  می گردد ) که بسیار برای کبد مفید بوده است و به علت اینکه به وسیله متابولیزه شدن  قسمتی از قند سوربیتول به واسطه کبد جدا می شود یا به معنی دیگری فرار می کند و به خون وارد می شود ، در بیماران دیابتی اهمیت زیادی داشته است چون سوربیتول قادر است به فضای خلفی عدسی چشم وارد گردد و به علت اینکه اسمزی بالایی داشته است می توانند سبب شود تا فشار درون کره چشم را زیاد کند.افرادی که مبتلا به بیماری دیابت می باشند در معرض فشارهای درون چشمی و کاتاراکت هستند. فراموش نکنید که دیابتی ها باید پیش از اینکه چیزی را مصرف کنند در مورد مواد تشکیل دهنده آن اطلاعات داشته باشند.

توت خشک و دیابت

بین مردم اینگونه جا افتاده است که مصرف توت و کشمش بجای قند و شکر می تواند مفید باشد و هر چقدر دوست داشته باشند می توانند از توت و کشمش استفاده نمایند البته نباید فراموش کرد که این گونه مواد با اینکه از قند و شکر سالم تر هستند ( قند از جمله مواردی است که ضررهای زیادی به سلامتی انسان ها می رساند)  ولی نباید در مصرفشان زیاده روی کرد.  در بیماران دیابتی اصولا مصرف قند نباید از پنج درصد از همه کالری رژیم زیادتر باشد. در نهایت می توان نتیجه گرفت که استفاده از میوه های خشک مثل کشمش بهتر از قند و شکر می باشد زیرا کشمش سوربیتول پایین تری به نسبت توت داشته و در بیماران دیابتی به فشار درون چشمی کاری نداشته است.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *