چهارشنبه، ۱۱ بهمن ۹۶ - ۰۸:۵۶
گوش درد

گوش درد ناشی از سرماخوردگی : گوش درد یکی از مشکلاتی می باشد که بر اثر سرماخوردگی ممکن است برای هر کسی به وجود…

گوش درد ناشی از سرماخوردگی : گوش درد یکی از مشکلاتی می باشد که بر اثر سرماخوردگی ممکن است برای هر کسی به وجود بیاید ، البته این امکان وجود دارد که پس از سرماخوردگی زمانی که باکتری ها به پرده گوش حمله می کنند گوش درد نیز توسعه پیدا کند.

این شکلی می باشد که می تواند به تعداد زیادی برگشت داشته باشد. در صورتی که شما دچار گوش درد شدید شده اید باید حتما به پزشک مراجعه نمایید و درمان را زیر نظر پزشک شروع کنید. گاهی پزشکان برای اینگونه بیماران ، انتی بیوتیک را تجویز می کنند و در صورتی که بیمار به پنی سیلین حساسیت داشته باشد یا مشکل جوش پوستی دارد باید حتما پزشک را آگاه نماید. حتی اگر پزشک شما را می شناسد باید حتما حساسیتان را مجدد بازگو کنید چون واکنش پنی سیلین می تواند بسیار جدی باشد. اگر گوش درد شما بسیار خفیف است و شما به این درد عادت کرده اید و اینکار عاقلانه نیست که برای آنتی بیوتیک به دنبال جایگزینی درمانی باشید و با توجه به اینکه شما از افرادی هستید که در زمان سرما خوردگی گوش درد معمولی یا پیشرفته دارید ممکن است فکر کنید که می توانید چند ساعتی آن را تحمل کنید و پس از آن بهبود یابد ولی دنباله آن را رها نکنید.

مراقبت های لازم

اگر از گوش درد خسته شده اید و شما را بسیار ازار میدهد همانطور که اشاره کرده ایم باید حتما به پزشک مراجعه کنید و زمان را از دست ندهید. می توانید یک ترکیبی از حرارت را کنار گوش دردتان قرار دهید و به وسیله روش های زیر نیز دوره های مکرر آن را کاهش بدهید :

  • سیگار را ترک کنید
  • هیچ وقت شنا نکنید تا سرما خوردگی تان بهبود یابد
  • هیچ وقت درون گوش تان را تمیز نکنید
  • در زمان سرماخوردگی مراقبت های لازم مثل گرم نگه داشتن و … را انجام بدهید.

گوش درد ناشی از سرماخوردگی را می توانید با مراقبت بهبود بدهید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *