چهارشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۹۷ - ۰۷:۴۲
ساس چیست؟

از بین بردن ساس (چگونه از شر ساس خلاص شویم ؟) : حتما برای شما هم پیش آمده که روی پوستتان لکه های قرمزی…

از بین بردن ساس (چگونه از شر ساس خلاص شویم ؟) : حتما برای شما هم پیش آمده که روی پوستتان لکه های قرمزی به وجود بیاید ولی علت آنها را ندانسته باشید. گاهی وجود این لکه های قرمز نشان دادن ساس می باشد.

ساس ها حشره های کوچکی می باشند که تغذیه شان به وسیله خون انسان ها یا حیوانات می باشد و از نظر اندازه می توانند تا حدودی با دانه های سیب برابر باشند. این حشره های کوچک دارای بدنی مسطح هستند که می توانند به خانه ها وارد شوند البته پرواز نمی کنند و به راحتی هم دیده نمی شوند. آنها بیشتر در مکان های مثل وسایل چوبی ، تشک ها وجود دارند و سبب هیچ انتقال مرضی نمی شوند اما در رابطه با آنها نباید فراموش کرد که حشره های مزاحمی می باشند. برخی از خانم ها سریعا پس از اینکه متوجه حضور ساس ها در منزل می شوند به سراغ روش های می روند تا بتوانند از شر آنها خلاص شوند.

در صورتی که در منزلتان ساس ها حضور دارند می توانید از روش های از بین بردن ساس به صورت خانگی استفاده نمایید. با روزباتو همراه شوید…

نکته مهم: اگر فکر می کنید که مقدار ساس ها به قدری زیاد است که هیچ راه خانگی برای خلاصی از آنها جوابگو نیست حتما باید با کارشناسانی که در این باره حرفه ی هستند ،مشورت کنید و از آنها کمک بگیرید.

روش های خانگی برای خلاصی از ساس

۱)از اسپری های مخصوص از بین برنده ساس استفاده نمایید: امروزه برخی از اسپری های تولید شده اند که از تولید مثل و ایجاد ساس جلوگیری می نمایند. اگر مقدار ساس های که در منزل شما است کم بوده برای خلاصی از آنها از اسپری های مخصوص استفاده کنید. البته اگر می خواهید تاثیرخوبی از اسپری ها مشاهده کنید باید با داروهای دیگر آن را بکار بگیرید.

۲)استفاده از جاروبرقی : اگر می دانید که ساس ها دقیقا در کدام قسمت از منزلتان قرار دارند با جاروبرقی به سراغ آنها بروید و سریعا پس از آن کیسه جاروبرقی را در سطل زباله بیرون از منزل بیندازید.

۳)موارد آلوده به ساس را دور بیندازید: اگر وسایل کوچکی در منزل شما به ساس آلوده شده می توانید آن را دور بیندازید البته منظور این نیست که تخت خوابتان را دیگر استفاده نکنید بلکه مواردی مثل ملحفه ،روبالشتی و …

۴)مواد سفید کننده : برای اینکه دیوارها و کف ها را به خوبی تمیز کنید می توانید از مواد سفید کننده استفاده نمایید. برای اینکار از مقدار زیادی ماده سفیده کننده در کف یا گوشه دیوارها یا هر جایی که ساس وجود دارد استفاده نمایید.

۵)ژل سیلیکا : از بسته های کوچک ژل سیلیکا در هر جایی از منزل که فکر می کنید ساس وجود داشته ، استفاده کنید. کافی است ژل را له کرده و در محل مورد نظر استعمال نمایید. ساس ها با گیر کردن در این ژل ها ،جانشان را از دست می دهند.

۶)پودر زردچوبه : ادویه از مواردی می باشد که خاصیت ضد میکروبی داشته و به شما کمک می کند تا ساس ها را از بین ببرید. برای استفاده از زردچوبه ، مقداری از آن را در فضایهای مثل تخت و تشک اسپری نمایید.

از بین بردن ساس (چگونه از شر ساس خلاص شویم ؟)

۷)آویشن : نیازی نیست که از اویشن تعریف کنیم چون تقریبا همه ی ما می دانیم که جز پر خاصیت ترین مواد به شمار می رود. برای دفع ساس ها ، برگ آویشن تازه زیر تشک یا تخت بگذارید یا می توانید برگ را بسوزانید.

آویشن

۸)چای گردوی سیاه : شما می توانید  خواص ضد باکتری و ضد قارچ  را برای مبارزه با ساس ها بکار بگیرید. کافی است در منطقه های که آلوده هستند از آن اسپری نمایید.

۹ ) روغن اسطوخودوس: با اینکه استفاده از این روغن برای انسان ها لذت بخش است ولی می تواند یک دفع کننده فوق العاده برای ساس ها به شمار برود. در قسمت های آلوده روغن اسطوخودوس را اسپری کنید.

۱۰)روغن نعناع فلفلی : برای اینکه ساس ها را خفه کنید از روغن نعناع فلفلی در قسمت های آلوده منزل ، اسپری نمایید. این ماده در حذف ساس ها بسیار موثر می باشد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *