سه شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۷ - ۱۰:۰۹
ترمیم بکارت

همه چیز درباره ترمیم بکارت : در رابطه با بکارت سالم برای خانم ها ، نظرهای متفاوتی وجود داشته است و پزشکان بر این…

همه چیز درباره ترمیم بکارت : در رابطه با بکارت سالم برای خانم ها ، نظرهای متفاوتی وجود داشته است و پزشکان بر این عقیده هستند که کسانی پرده بکارت شان سالم می باشد باکره هستند. حالا اگر به هر دلیلی بانوی پرده بکارت خود را از دست داده باشد دیگر باکره نیست؟

این امکان وجود دارد که به جز نزدیکی ، موارد دیگری نیز وجود داشته باشد که خانم ها باکره نباشند و می توانیم به وارد شدن به شی به درون واژن ، تصادف و … اشاره نماییم.از لحاظ فقهی دختر باکره کسی است که دارای پرده بکارت سالمی می باشد. با این توضیح و مقدمه متوجه می شویم دخترانی که نزدیکی داشته باشند و پرده بکارتشان را از دست داده باشند دیگر باکره به شمار نمی روند با اینکه ممکن است از لحاظ علمی هیچ آسیبی به پرده بکارتشان وارد نشده باشد و سالم مانده باشد.

Virginity Restoration

همه چیز درباره ترمیم بکارت : حتما شما هم شنیده اید که برخی از خانم ها از ترمیم بکارت استفاده کرده اند برای اینکه آن را بازسازی نمایند تا بتوانند در اولین نزدیکی خون ریزی را مشاهده کنند.

در آمریکای لاتین و شرق میانه از این روش جراحی به عنوان یک موضوع بحث برانگیز یاد می شود و میزان استفاده از آن در ایالات متحده بسیار زیاد شده است. البته در کشورهای اسلامی زیادی مثل سوریه ، لبنان ، ترکیه و … هم شاهد انجام این عمل (ترمیم بکارت یا Hymenoplasty ) هستیم. در بیشتر عمل های که تحت عنوان ترمیم بکارت صورت می گیرد تنگ کردن واژن هم انجام می شود.

جراحان پلاستیک در نقاط مختلف دنیا این عمل را انجام می دهند و نمی تواند آن را در حیطه تخصصی جراحی زنان به شمار بیاوریم چون در اصل یک موضوع زیبایی به حساب می آید.

ترمیم بکارت در جهان به روش های مختلفی انجام می شود که می توانیم به alloplant  و STID اشاره نماییم.

alloplant  جز روش های بوده که به صورت کاملا موقتی سبب می شود پرده بکارت ترمیم شود و یک هفته پیش از اینکه ازدواج صورت بگیرد ، این عمل را انجام میدهند. STID هم جز جدیدترین و مدرن ترین روشهای ترمیم بکارت بوده و به این صورت است که بخیه ۳لایه ی لبه های بکارت انجام می شود. در این روش بقیه پره بکارتی که باقی مانده با میکرو بخیه جذب به یکدیگر فیوز می گردد.

ما نمی توانیم این عمل را به عنوان یک عمل تهاجمی معرفی کنیم چون برای پوشش واژن ، لبه های پاره شده بر می گردد و یک لایه ثانویه را ایجاد می کنند. هیچ وقت بازسازی پرده بکارت به صورت خودبه خود شکل نمی گیرد مگر اینکه دختر سن کمی داشته باشد یا طفل باشد.

ترمیم بکارت برای بانوان

عوارض عمل ترمیم بکارت

این عمل برای افرادی که آن را انجام می دهند می تواند عوارضی داشته باشد :

۱)سرگیجه و استفراغ : بعد از استفاده از ارامش بخش ها و بیهوشی برای افراد به وجود می آید

۲)خون ریزی های غیرطبیعی : گاهی این امکان وجود دارد که فرد پس از انجام عمل ترمیم بکارت دجار خونریزی های بر اثر بد نشستن یا زیاد راه رفتن شود. البته این مورد به ندرت اتفاق می افتد.

۳)وجود دردهای بعد از عمل : در اطراف زخم می تواند سوزش یا خارش را داشته باشد که این مورد دو یا سه روز پس از عمل رخ میدهد.

۴)وجود ترشح های غیر طبیعی : باید پس از عمل برای بیمار داروهای ضد قارچ یا انتی بیوتیک را تجویز کرد

۵)نتیجه نامطلوب بعد از عمل : به علت اینکه لبه های پرده بکارت نازم می شود و شکلی که پرده بکارت داشته است این امکان وجود دارد که موجب شود حلقه بکارت به صورت ناقصی ترمیم شود.

۶)التهاب یا عفونت : ایجاد عفونت یا التهاب نیز برای بیمار ممکن است پدید بیاید چون زخم جراحی در واژن بوده و مداوم در خطر روبرو شدن با الودگی ها و ترشح های واژن است.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *