دوشنبه، ۰۹ بهمن ۹۶ - ۰۶:۳۷
قطر

صادرات به قطر : باید پیش از هر چیزی تعریفی دقیق از صادرات و واردات بدانیم تا بتوانیم به بررسی ها بیشتری در رابطه…

صادرات به قطر : باید پیش از هر چیزی تعریفی دقیق از صادرات و واردات بدانیم تا بتوانیم به بررسی ها بیشتری در رابطه با آنها بپردازیم. در تعریفی ساده می توان صادرات کالا را انتقال یک کالا از یک کشور به کشور دیگری دانست البته این انتقال می تواند برای خدمات نیز باشد.  واردات کالا نیز ، به وارد کردن یک کالا یا خدمت از یک شهر به شهر دیگر گفته می شود . افراد برای اینکه صادرات و واردات را انجام بدهند نیاز است تا از راه تجاری اقدام نمایند. اگر شما هم می خواهید صادرات و واردات کالا را انجام بدهید باید حتما کارت بازرگانی داشته باشید و قطعا بدون داشتن کارت بازرگانی صادرات و واردات برای شما غیرممکن خواهد بود.

امروزه مشاوران و کارشناسان زیادی در دفاتر مختلف می توانند در این رابطه به شما مشاوره های رایگانی را ارائه دهند و شما را در این امر یاری کنند.

کالاهای صادراتی و وارداتی به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند که در ادامه به آنها اشاره شده است:

  • کالای مجاز : صادر کردن و وارد کردن این کالاها با رعایت قوانین و مقررات بدون نیاز به کسب مجوز است.
  • کالای مشروط : برای صادر کردن و وارد کردن این کالاها نیاز است که مجوز گرفته شود.
  • کالای ممنوع : صادر کردن و وارد کردن این کالاها به دلیل شرع و قوانین اسلام (خرید ، فروش و مصرف) ممنوع می باشد.

قطر و صادرات کالا

صادرات به قطر :  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روزباتو ، گمرک ایران فهرستی را منتشر کرده است که در ۵۰ قلم کالاهای عمده صادراتی به کشور قطر مشخص شده است. با توجه به آن ، وزن تمام کالاهای صادراتی به کشور قطر بیشتر از ۱ میلیون تن بوده است که حدودا ۱۰۳میلیون دلار ، ارزش دلاری این حجم کالا می باشد. همچنین ارزش ریالی صادرات برای مجموع ۳۲۰ میلیارد تومان بوده است.

قطر

صادرات کالا به قطر

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *