پنج شنبه، ۲۸ دی ۹۶ - ۰۷:۰۹
رازیانه و سقط جنین

رازیانه و سقط جنین : دوران بارداری از جمله دورانی است که بانوان دوست دارند  آن را بدون هیچ دغدغه ی پشت سر بگذارند….

رازیانه و سقط جنین : دوران بارداری از جمله دورانی است که بانوان دوست دارند  آن را بدون هیچ دغدغه ی پشت سر بگذارند. همواره توصیه های مهمی وجود دارد که بانوان باید آن را در زمان بارداری شان در نظر داشته باشند. بسیاری تصور می کنند که فقط باید در این دوران از داروهای شیمیایی استفاده نکنند ولی فراموش نکنید داروهای گیاهی و عرقیجاتی نیز وجود دارد که سبب می شود سقط جنین اتفاق بیوفتد یا خطرهای را برای آن به وجود خواهد آورد. رازیانه از جمله مواردی است که خواص متعددی برای آن بیان شده و در بسیار از بیماری ها برای درمان مورد استفاده قرار می گیرد ولی لازم است در مورد آن در زمان بارداری اطلاعاتی داشته باشید.

در دوران بارداری از چه مواردی باید دوری کنیم؟

گل گاوزبان از جمله گیاهانی است که اگر در زمان بارداری بیش از اندازه مصرف شود می تواند خطر سقط جنین را افزایش بدهد. به عقیده متخصصین برخی از گیاهان دارویی مثل رازیانه و مشتقات آنها مانند عرق گیاهای رازیانه می تواند در دوران بارداری اختلالاتی را به وجود بیاورد. از جمله عوارض مصرف بی رویه از عرق گیاهی رازیانه می توان به اختلال های هورمونی جنین اشاره کرد.

عرق گیاهی رازیانه از جمله عرقیاتی می باشد که تاثیراتی را بر روی هورمون های زنانه به وجود می اورد و ممکن است سبب سقط جنین نشود ولی این احتمال را دارد که برای مادران تغییرات هورمونی را ایجاد نماید که خود سبب ایجاد مشکلاتی خواهد شد.

البته بانوان عزیز باید بدانند که در این زمان باید مصرف چای سبز را نیز محدود نمایند چرا که چای سبز موجب کاهش قند، کلسترول و چربی خون می شود و خانم های بارداری که مخصوصا سابقه کم خونی دارند باید از خوردن چای سبز در دوران بارداری شان پرهیز نمایند.

در نهایت باید بدانید که مصرف برخی از گیاهان در دوران بارداری ممنوع می باشد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *