دوشنبه، ۲۳ بهمن ۹۶ - ۰۵:۲۲
سهمیه بندی بنزین

سهمیه بندی بنزین در سال ۹۷ : حتما طی این چند ماه اخیر خبرهای زیادی را در مورد بنزین و سهمیه بندی و همچنین…

سهمیه بندی بنزین در سال ۹۷ : حتما طی این چند ماه اخیر خبرهای زیادی را در مورد بنزین و سهمیه بندی و همچنین قیمت آن در سال آینده شنیده اید و آنگونه که خبرهای زیادی در مورد بنزین ۱۵۰۰ تومانی در سال آینده منتشر شد.

بنزین و گازوئیل جز پر مصرف ترین سوخت های هستند که در کشور از آنها استفاده می شود و افزایش حامل های انرژی به عنوان یکی از برنامه های دولت بوده که برای تأمین منابع برای اشتغالزایی می باشد. دولت در تلاش است که بتواند زمینه های زیادی را برای اشتغال جوانان فراهم سازد.

در مورد خبر افزایش قیمت بنزین و گازوئیل باید بدانید که چون بالا رفتن این حامل های انرژی بر روی کالاهای اساسی تاثیر زیادی داشته است پس اعضای کمیسیون تلفیق بودجه با این موضوع موافقت نکردند و اوضاع مانند شرایط فعلی ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد برنامه دولت در حیطه افزایش قیمت حاملهای انرژی اینگونه گفته است : این موضوع در برنامه ۶ توسعه تایید شده و ما موظف هستیم که مطابق قانون آن را اجرا نماییم و با توجه به همین مورد و پیش بینی های که صورت گرفته بود ، اصلاحاتی در این رابطه انجام گردید که برای اشتغال با افزایش قیمت حامل های انرژی حدود ۱۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفتیم که مورد تایید کمیسیون تلفیق انجام نشد.

هدف مندی یارانه ها

آقای نوبخت در مورد هدفمندی یارانه ها و سیاست دولت در رابطه با این موضوع نیز گفته است که دولت در تلاش است تا بتواند سیاستی را  مبنی بر کاهش فقر مطلق و فقرزدایی انجام بدهد و مطابق آن به همه ی افرادی که نیازمند دریافت یارانه هستند کمک کند  و افرادی که نسبت به خط مستمری سازمان های حمایتی ، دریافتی شان پایین تر می باشد در راستای مبارزه با فقر ، یارانه دریافت نمایند.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *