سه شنبه، ۱۹ تیر ۹۷ - ۰۵:۳۵
خودارضایی در دختران

عوارض خودارضایی دختران و بهترین راه ترک خودارضایی زنان : خودارضایی یکی از مواردی می باشد که نمی توانیم برای آن سنی را…

عوارض خودارضایی دختران و بهترین راه ترک خودارضایی زنان : خودارضایی یکی از مواردی می باشد که نمی توانیم برای آن سنی را به صورت دقیق و مشخص شده ذکر کنیم و در دنیا سن های مختلفی برای آن مطرح است.

خودارضایی همیشه در دوران مجردی نیست بلکه ممکن است خانمهای که از همسرانشان دور هستند یا نشانه های خستگی را در خودشان می بینند به خودارضایی بپردازند. از اصلی ترین مواردی که سبب می شود خانمهای متاهل خودارضایی کنند این است که در روابط خود به آنچه که می خواهند نمی رسند.

مهم ترین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که خودارضایی عوارض جدی را به همراه دارد و باید برای ترک آن بهترین راهکار را پیش گرفت.

راهکارهای برای ترک خودارضایی

پیش از اینکه بخواهیم در مورد عوارض خود ارضایی مطلبی بنویسیم بهتر است راهکارهای را مطرح کنیم که می توانند سبب ترک خودارضایی گردند:

 1. ورزش کنید. همواره به افراد توصیه می شود که روزانه ورزش کردن را در اولویت کارهایشان قرار بدهند تا بتوانند از فواید زیاد آن بهره مند شوند
 2. در یک دوره کلاس مورد علاقه تان شرکت کنید و به دنبال یادگیری مواردی بروید که به آن ها علاقه دارید.
 3. از پوشیدن لباس های تنگ و جذب خودداری کنید و سعی کنید از لباسهای گشاد استفاده کنید
 4. در روز حتما کتاب و مجله بخوانید و تمامی سعی تان را بکنید که ساعت های بیکاری نداشته باشید
 5. تا زمانی که کاملا خسته نشده اید به رختخواب نروید
 6. در حمام و زیر دوش زیادی نمانید
 7. فیلم های شاد ببینید و از دیدن فیلم های محرک دوری کنید.
 8. سعی کنید فعالیت های را در روز انجام بدهید تا مداوم فکرتان با کار و فعالیت مشغول باشد.

خودارضایی امری است که در اسلام حرام شمرده شده است و گناه محسوب می شود ولی در ادیان دیگر نیز با این رفتار به شدت مخالف هستند چرا که به خوبی اثبات شده است انجام آن بسیار عوارض جدی را برای فرد داشته است.

عوارض انجام خودارضایی

یکی از عوارضی که برای خودارضایی مطرح می شود آسیب به پرده بکارت است البته اگر به این صورت باشد که به آلت تناسلی فشار وارد شود.

 • آسیب دیدن پرده بکارت
 • کاهش میزان قوای جنسی
 • وجود احساس درد در زمان قاعدگی
 • بی نظمی در دوران قاعدگی
 • ایجاد اختلال در سیستم رشد عصبی مغز
 • حس خستگی
 • از بین رفتن انرژی و نداشتن نشاط و شادابی های دخترانه و زنانه
 • کاهش میزان قدرت حافظه
 • نداشتن تمایل به حس جنس مخالف
 • ناباروری اگر شرایط حاد باشد
 • از دست رفتن تدریجی زیبایی
 • و….

افرادی که اقدام به انجام خودارضایی می کنند کم کم زیبایی شان را از دست میدهند و تناسب اندام شان از بین می رود. از عوارض شایعی که برای خودارضایی دختران و زنان مطرح است می توان به بد شکل شدن فرم سینه ها،نامتناسب شدن ران ها و کوچک شدن آنها اشاره کرد.

سلامت در بانوان

عوارض خودارضایی دختران و بهترین راه ترک خودارضایی زنان: اگر خودارضایی امری باشد که هر روز انجام شود و برای شخص به عنوان یک عادت باشد قطعا خطرناک است  و مثل هر اعتیادی دیگر عوارض جدی در روح و جسم به همراه دارد. وقتی فردی این عمل را انجام میدهد خیلی سریع به پروسه هیجان جنسی می رسد و نمی تواند در یک رابطه درست جنسی جنبه عاطفی و اساسی را دریافت کند و در نهایت کاهش میزان اعتماد بنفس و اضطراب و افسردگی در او پدید خواهد آمد.

افرادی که در دوران مجردی شان خودارضایی می کنند پس از ازدواج نمی تواند در رابطه های خود به خوبی تحریک شوند و اختلال های در مرحله اورگاسم آن ها پدید می آید. از اصلی ترین مشکلاتی که از سوی خانم ها مطرح می شود نارضایتی جنسی می باشد که کم کم با بی میلی جنسی نیز همراه خواهد شد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *