یکشنبه، ۰۸ بهمن ۹۶ - ۰۷:۵۰
صنایع دستی ایران

صادرات صنایع دستی : شاید در نگاه اول اینگونه فکر کنید که تنها ایرانیان هستند که به صنایع دستی و زیورآلات علاقه دارند ولی…

صادرات صنایع دستی : شاید در نگاه اول اینگونه فکر کنید که تنها ایرانیان هستند که به صنایع دستی و زیورآلات علاقه دارند ولی در واقع اینگونه نیست و کشورهای زیادی در سراسر جهان وجود دارند که علاقه زیادی به اینگونه وسایل و محصولات دارند. ترکیه ، عراق ، چین، امارات ، برونئی ، اندونزی و کره از جمله کشورهای هستند که می توان آنها را علاقه مند به صنایع دستی ایران دانست.

با توجه به امارهای غیر رسمی  ، نشان میدهد که در سال ۹۵ صادرات صنایع دستی ایران حدود ۱ میلیارد دلار بوده است. این با وجودی است که ظرفیت صادرات بخش صنایع دستی حداقل از این رقم سه برابر می شود که به عبارن دیگر ۳٫۳ میلیارد دلار است.

بزرگ ترین صادر کنندگان

بزرگترین صادرکنندگان در زمینه صنایع دستی دنیا هند ،چین و پاکستان هستند و بزرگترین واردکنندگان صنایع دستی از ایران افغانستان ، عراق ، ترکیه و ازبکستان می باشند.

در سراسر دنیا ، ایران در صادرات صنایع دستی توانسته است رتبه ۳۱ را به خود اختصاص دهد. البته از ۴۰۰ رشته ی که در حیطه شناخته شده اند حدود ۳۰۰ رشته در ایران تولید می گردند و بیشتر آنها بومی هستند. متاسفانه دو اصل مهمی که ما در صنایع دستی مان تقریبا از آنها غافل شده ایم ، بازاریابی و بازارسازی است که در حوزه صادرات صنایع دستی بسیار مهم هستند.

صنایع دستی در ایران

اگر شما از یک تاجر بپرسید که بزرگترین سرمایه در کارش چیست قطعا با پاسخ مشتری روبرو می شوید.صادرکنندگان گاهی برای اینکه یک مشتری خوب پیدا کنند مجبور می شوند به کشور مورد نظر سفر کنند و هزینه های زیادی از جمله اقامت و … را صرف کنند و البته گاهی هم کاملا بی نتیجه هستند و به هدف نمی رسند.امروزه روش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید به وسیله آنها از اطلاعات تماس ، شماره شرکت ، ایمیل و … مشتریان اطلاع پیدا کنید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *