چهارشنبه، ۰۸ آذر ۹۶ - ۱۱:۴۱
درمان گیاهی فیبروم رحم

درمان گیاهی فیبروم رحم : برخی از متخصصان طب سنتی معتقد هستند که جراحی تنها راه درمان فیبروم رحم نیست و می توان از…

درمان گیاهی فیبروم رحم : برخی از متخصصان طب سنتی معتقد هستند که جراحی تنها راه درمان فیبروم رحم نیست و می توان از راه های دیگری نیز استفاده کرد.فیبروم رحم به بیماری گفته می شود که در رحم،  آندومتر یا میومتر توده ایجاد گردد. گاهی این بیماری می تواند فاقدعلائم و گاهی با علائم است. میزان خونریزی و دردی که با فیبروم رحم همراه است به ناحیه قرارگرفته توده و اندازه آن وابسته است.

در طب سنتی و طب جدید به بیماری فیبروم اشاره مستقیمی نشده است و از نظر طب جدید نمی توان گفت که چرا برخی به فیبروم رحم مبتلا می شوند.در نیمی از خانم های بیشتر از ۳۵ سال این بیماری دیده می شود. نگاهی که در طب سنتی به بیماری ها دارند با طب جدید کمی مغایرت داشته است. فیبروم خونریزی دهنده را می توان معادل بواسیر رحم و فیبروم بدون خونریزی را ورم صلب سوداوری دانست.

تاثیر مزاج در مبتلا شدن به فیبروم رحم

به صورت کلی می توان گفت که هر فردی با هر مزاجی می تواند به این بیماری مبتلا شود ولی آنگونه که دیده می شود مبتلا شدن به این بیماری می تواند در غلبه سودا بیشتر باشد که البته این موضوع به تحقیقات بیشتری نیاز دارد.بالا رفتن ماده سوداوری می تواند در بدن سبب شود که به فیبروم رحم مبتلا گردد.

چگونه می توان فیبروم بدون علائم را تشخیص داد؟

در صورتی که فیبروم بدون علائم باشد ، متخصص طب سنتی از بیمار شرح حالی را بررسی می کند و همچنین با ارزیابی علائم مرتبط با تغییر مزاح رحم می تواند به مبتلا شدن به فیبروم رحم شک کند و از سونوگرافی برای تشخیص کمک می گیرد.

یکی از موارد مهمی که در مبتلا شدن به بیماری ها نقش مهمی دارد تغذیه و سبک زندگی افراد است که تغذیه ناسالم و نادرست می تواند خطر مبتلا شدن به این بیماری را همانند دیگر بیماری ها افزایش دهد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *