چهارشنبه، ۱۵ فروردین ۹۷ - ۰۱:۴۷
گلو درد

راههای خانگی درمان گلودرد : اگر گلودرد دارید و می خواهید از روش های خانگی برای درمان آن استفاده کنید می توانید روش های…

راههای خانگی درمان گلودرد : اگر گلودرد دارید و می خواهید از روش های خانگی برای درمان آن استفاده کنید می توانید روش های زیر را بکار بگیرد که قطعا برای درمان گلودرد بسیار موثر هستند.

سیر : سیر به عنوان یکی از پر خاصیت ترین موادی است که شما می توانید برای درمان بیماری های مختلف از آن استفاده کنید و برای درمان گلو درد نیز بسیار با تاثیر است. برای استفاده از سیر ، می توانید از چند قطره روغن سیر را یک چهارم فنجان آب ریخته و در روز یک بار این محلول را غرغره کنید. البته علاوه بر این روش می توانید سیر را به صورت خام یا همراه غذا نیز میل نمایید.

راهکارهای دیگر

جوش شیرین: یکی دیگر از بهترین درمان های گلو درد به شمار می رود که به دلیل خواص ضد باکتریایی اش است. برای استفاده از جوش شیرین، یک فنجان آب را به وسیله شعله ی پایین حرارت بدهید. سپس نصف قاشق چای خوری نمک و جوش شیرین را به آن اضافه نمایید و بعد خوب ترکیب کنید و در روز ۳ بار این محلول را غرغره نمایید.

جوش شیرین

آب نمک : اب نمک یک فنجان آب گرم آماده کنید و یک قاشق چای خوری نمک به آن اضافه نمایید و آن را خوب بهم بزنید و بعد این محلول را غرغره کنید تا زمانی که به نتیجه دلخواه تان نرسیده اید اینکار را تکرار نمایید.

لیمو : یک لیمو بردارید و نصف آب آن را بگیرید و به همراه نصف قاشق چای خوری عسل به آب گرم اضافه نمایید و بعد به خوبی مخلوط نمایید و نوش جان کنید.

دارچین : از جمله ادویه های است که بسیار خواص دارد و برای درمان گلو درد نیز استفاده می شود. ۱ قاشق چای خوری پودر فلفل سیاه و ۱ قاشق چای خوری پودر دارچین را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و پس از رد کردن صافی در روز ۲ تا ۳ بار این محلول را غرغره نمایید. البته می توانید مقداری هل نیز به این ترکیب اضافه کنید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *