دوشنبه، ۲۹ آبان ۹۶ - ۱۱:۵۶
پسردار شدن

نحوه آميزش براي پسردار شدن : در میان والدین عزیز ، عده ی هستند که دوست دارند فرزند پسر داشته باشند و برای همین…

نحوه آميزش براي پسردار شدن : در میان والدین عزیز ، عده ی هستند که دوست دارند فرزند پسر داشته باشند و برای همین به دنبال راه حلی می باشند که فرزندشان پسر باشد. نوع رابطه جنسی و زمان آن می تواند یکی از روش های پسر دار شدن باشد. البته هیچ گونه سند قطعی وجود ندارد که اثبات نماید اگر در چه زمان و چگونه نزدیکی انجام شود قطعا فرزند پسر خواهد شد اما از گذشته تا کنون روش های بیان شده که می تواند شانس افراد را در پسردار شدن افزایش دهد.

چگونه پسر دار شویم؟

متخصصان باروری می تواند تعیین کنند که جنسیت جنین چیست و درواقع این موضوع به اندازه ژنها نیز موثر می باشد. تکنیک  فلوسایتومتری در جداسازی اسپرم ها مورد استفاده قرار می گیرد. در ۹۲ درصد دختران و ۸۲ درصد پسران این تکنیک دقیق بوده است و روش کار به این شکل است که اتصال رنگ فلورسنت به نمونه اسپرم والد صورت می گیرد.

متخصصان می توانند جنسیت جنین را به وسیله نحوه اتصال رنگ به ماده ژنتیکی اسپرم تعیین کنند. کروموزوم های X  به نسبت کروموزوم های Y بزرگتر می باشند و می تواند رنگ زیادتری را به خودشان جذب کنند و در نهایت در برابر تشعشع لیزر روشن تر دیده می شوند. پس از اینکه با توجه به جنسیت مورد نظر اسپرم جداسازی شد ،کاشت به وسیله تلقیج درون رحم اسپرم (IUI) صورت می گیرد. لازم است بدانید در این روش نمی توان موفقیت را تضمین کرد و به میزان لقاح بیرون رحمی (IVF)  موثر نیست.

در مورد زمان نزدیکی نیز دو تئوری مطرح شده است که روش Shettles  و Whelan  می باشند.

روش Shettles

در این روش می گویند که اگر می خواهید فرزند پسری داشته باشید باید در محدوده زمان تخمک گذاری نزدیکی صورت گیرد زیرا اسپرمی که جنین پسر داشته است سرعت بیشتری نسبت به اسپرم دختر به سمت تخمک داشته است.

روش Whelan

در این روش برخلاف روش فوق ،برپایه تغییرات بیوشیمیایی در سیکل تولید اسپرم صورت می گیرد.اگر می خواهید پسر دار شوید باید ۴ تا ۶ روز پیش از  بالا رفتن دمای بدن در زمان تخمک گذاری صورت بگیرد و اگر دختر می خواهید ۲ تا ۳ روز پیش از تخمک گذاری ، نزدیکی صورت بگیرد.

نظرتان را در مورد پست نحوه آميزش براي پسردار شدن در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید…

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *