دوشنبه، ۲۰ آذر ۹۶ - ۱۱:۴۹
سبوس برنج را چگونه مصرف کنیم ؟

سبوس برنج را چگونه مصرف کنیم ؟ همه ی ما تقریبا می دانیم از گذشته تا کنون از پودر سبوس برنج استفاده های دارویی…

سبوس برنج را چگونه مصرف کنیم ؟ همه ی ما تقریبا می دانیم از گذشته تا کنون از پودر سبوس برنج استفاده های دارویی شده است و به خواص آن پی برده ایم.سبوس برنج جز مواردی است که می توان برای درمان یبوست و جلوگیری نمودن از ریزش مو از آن استفاده نمود و علاوه بر دارا بودن فیبر، ویتامینB نیز داشته است.سبوس را می توان به گونه های مختلف استفاده کرد یعنی هم به شکل خوراکی و هم به صورت خارجی.

طریقه مصرف سبوس برنج

سبوس به عنوان فرآورده ی از برنج بوده که زمان آماده نمودن برنج برای عرضه در بازار ، اقدام به جداسازی پوست سفت و سخت آن می کنند و این پوست ها دور ریخته می شود و سپس به وسیله الک پوسته دوم نیز جداسازی می شود که یک منبع سرشار از ویتامین B بوده است.البته در پوسته اولیه و سخت هم فیبرهای فراوانی وجود دارد که به عنوان کودگیاهی مورد استفاده قرار می گیرند.

سبوس های برنج ، آلوده نیستند. سبوس در زمان فرآیند خشک کردن و بوجاری برنج جدا می گردد و در مکان نامناسب گذاشته می شود و در صورتی که به صورت فله و بدون ضد عفونی کردن و در بسته بندی های نامناسب و غیرمطمئن مصرف شود می تواند سبب ورود میکروب و قارچ ها به بدن باشد و مشکلات جدی را برای ما به وجود بیاورد. پس توصیه می شود زمان خرید سبوس حتما به نوع بسته بندی، علامت استاندارد و … دقت فراوان داشته باشید.

نکات مهم

  1. اگر پودر سبوس ضد عفونی باشد می توان با ماست، سوپ، شیر مصرف شود.
  2. از داروخانه تهیه گردد.
  3. باید دم کرده سبوس در یخچال نگهداری گردد و تهیه آن برای بیشتر از دو روز نباشد.
  4. اگر یبوست دارید می خواهید از سبوس استفاده کنید باید در روز بیشتر از یک قاشق غذاخوری نباشد و اگر برای کودکان ۲ تا۱۲ سال است باید میزان مصرف آن یک قاشق مرباخوری باشد.پیشنهاد می شود از سبوس برنج برای کودکان زیر دو سال استفاده نکنید.
به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *