دوشنبه، ۲۱ خرداد ۹۷ - ۰۶:۵۸
دوره حاملگی

چگونه حاملگی شاد داشته باشیم؟ بسیاری از خانم ها تصور می کنند که حاملگی از دورانی می باشد که فقط در آن درد یا…

چگونه حاملگی شاد داشته باشیم؟ بسیاری از خانم ها تصور می کنند که حاملگی از دورانی می باشد که فقط در آن درد یا ناراحتی و بی حالی را تجربه می کنند ولی واقعا این چنین نیست و خانم های عزیز با بکار گیری راهکارهای اساسی می توانند این دوره را به بهترین دوران زندگی شان تبدیل کنند و یک حاملگی شاد داشته باشند.

آب کافی و خواب

یکی از علائم رایج که در دوره حاملگی وجود دارد ، تورم می باشد که خانمهای زیادی از این مورد ناراحت می شوند اما شما می توانید با نوشیدن آب زیاد سبب شوید تا آب های اضافی توسط کلیه ها دفع گردند و همچنین به کاهش تورم کمک خواهید کرد.

بهتر است در دوره بارداری خود به میزان خوابتان دقت داشته باشید. در این دوره خانمها سریع تر از همیشه خسته می شوند چون هورمون های دچار تغییر شده اند و بدن برای رشد جنین کار اضافه ی را نیز انجام میدهد. در دوره حاملگی باید حتما در روز ۷ یا ۸ ساعت خواب را داشته باشید.

انجام ورزش های منظم را فراموش نکنید

شاید این مورد کمتر در دوران بارداری مورد توجه واقع شود ولی خانمها می توانند مثل دوره های پیش از بارداری شان به ورزش کردن بپردازند. ورزش کردن در دوران حاملگی سبب می شود که میزان سطح قند خون و فشار در بدن ثابت شود و فرد راحت تر به کار کردن بپردازد و البته پیشگیری از چاق شدن های غیرضروری را به دنبال خواهد داشت.

برای دوران بارداری می توان از یوگا، پیاده روی ، شنا کردن استفاده کرد.

مصرف ویتامینهای پریناتال

برای اینکه سلامت جنین در دوران بارداری تضمین شود و همچنین رشد خوبی داشته باشد نیاز است که ویتامین ها و مینرال های فراوان برای بدن تامین گردد. در صورتی که خانم بارداری این موارد را مصرف نکنند جنین برای رشد خود از بدن مادر آنها را جذب می کند تا بتواند نیازهایشان را تامین کنند.

در طول دوران بارداری باید خانمها ، ویتامین های پریناتال ، کلسیم ، آهن ، فولیک در بدن را تامین کنند تا هم سلامت مادر و هم جنین تامین و تضمین گردد.

در دوره بارداری باید هر مادر باردار یک رژیم غذایی سالم داشته باشد که حاوی تمامی مواد ضروری برای بدن باشد. دقت داشته باشید خانمهای که در چنین دوره های از غذاهای سالم استفاده می کنند کمتر در خطر مبتلا شدن به دیابت بارداری قرار می گیرند.

چگونه حاملگی شاد داشته باشیم؟

مصرف دخانیات

پرهیز از دخانیات

فراموش نکنید که در چنین دوره های باید از مصرف دخانیات پرهیز شود چون سیگار کشیدن میتواند در بارداری سبب ایجاد پیچیدگی های شود و همچنین نواقصی را در نوزاد در هنگام تولد به وجود بیاید.

نکته) در دوران بارداری حتما در کلاس های آن شرکت کنید تا استرس و اضطراب را از خودتان دور نمایید.

مراقبت های لازم را انجام بدهید

هر چیزی در حاملگی می تواند به پوست مادران جذب شود و جنین را تحت تاثیر قرار بدهد. پس در زمان استفاده حتما برچسب استفاده از موادی مثل لوسیون، لوازم آرایشی، صابون را چک نمایید و از محصولاتی که اسیدهای هیدروکسی ،رتینوئید، استروئید ،اسید سالیسیک دارند پرهیز نمایید.

از دیگران نیز کمک بگیرید

سعی نکنید که همیشه در دوران بارداری خود تمامی کارها را به تنهایی انجام بدهید بلکه می توانید از دیگر افراد برای انجام برخی امورتان کمک بگیرید.

نکته) در چنین دوره های بهتر است هر گونه ناراحتی یا نگرانی را که داشته اید با پزشک در میان بگذارید و برنامه ریزی های دقیقی برای خود داشته باشدتا بتوانید بدون هیچ مشکلی آن را کنار بگذارید. همچنین از پزشک در مورد مصرف داروهای طبیعی مشورت های لازم را دریافت کنید تا بتوانید یک بارداری خوب و سالم را تجربه نمایید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *