یکشنبه، ۱۶ دی ۹۷ - ۰۱:۰۵
چگونه یک آدم خوش شانس شویم؟

چگونه یک آدم خوش شانس شویم؟ اگر شما هم از دسته افرادی باشید که در بخت و اقبال به روتان باز نشده باشد حتما…

چگونه یک آدم خوش شانس شویم؟ اگر شما هم از دسته افرادی باشید که در بخت و اقبال به روتان باز نشده باشد حتما بارها به خودتان گفته اید که من چقدر بدشانسم. چرا واقعا برخی از افراد به عنوان خوش شانس ها و برخی با بدشانسی روبرو می شوند. ایا همیشه به این شیوه است که شانس در خانه ی یک افراد مشخص را بزند؟

شانس چیست؟

شانس یک چیز واقعی نیست که همیشه تنها برای یک نفر اتفاق بیوفتد بلکه می توان گفت امری می باشد که به چگونگی رفتار و کردار انسان ها بستگی داشته است. برخی از افراد که تقریبا به صورت مداوم در زندگی شان بدشانسی می آورند نسبت به دیگران عصبی تر هستند و این فشارهای عصبی سببب می شود که آنها در برابر فرصتهای غیرمنتظره ی توانایی نداشته باشند. در نهایت آنها فرصتهای غیرمنتظره شان را به دلیل تمرکز زیادی به دیگر مسائل از دست خواهند داد.

افرادی به عنوان خوش شانس ها معرفی می شوند که جز ادمهای راحت تر هستند و در نهایت هر چیزی را که در اطراف شان وجود دارد می بینند نه این آن چیزهای را که در جستجوی آنها می باشند.

همانطور که اشاره کرده ایم شانس یک قابلیت جادویی نیست یا اینکه بگوییم نتیجه یک تصادف است و دقیقا به چگونگی رفتار و طرز تفکر ما وابسته است. افرادی که فکر می کنند بد شانس هستند به سادگی می توانند خودشان را به یک خوش شانس تبدیل کنند.

فراموش کردن خاطره های بد

اگر جز گروهی از افراد می باشید که برخی از چیزها را به خاطر دارید اما برخی را اصلا به یاد نمی آورید باید بدانید که نیازی نیست برای داشتن یک حافظه ی قوی ، هر اطلاعاتی را به ذهن تان بسپارید. دانشمندانی اینگونه می گویند که برای رسیدن به هدف باید از فراموشی گزینشی استفاده کرد که فواید بیشماری داشته است. در صورتی که هر انسانی دارای یک حافظه ی مشخصی باشد ما حتی به این حد هم نزدیک نشده ای.

باید تمرین های در خصوص فراموش کردن خاطره های بد داشته باشیم و یاد بگیریم که چگونه می توانیم فراموش کنیم و این خاطره ها را از ذهن مان پاک کنیم. اما تنها راه کار تمرین کردن است و شما با تکرار می توانید به تدریج خاطره های منفی و بد را از ذهن تان پاک کنید.

فراموش کردن خاطره های بد

شادتر زندگی کنید

حالا نوبت به آن رسیده تا شما تلاش کنید. شادی نتیجه توقع تان است. انسانها میتوانند در هر موقعیت یا زمانی خودشان را به یک حس شادی دعوت کنند. در شاد بودن شما نوع نگرشتان نقش مهمی داشته است. پس باید تمامی تلاش تان را بکنید که در هر دوره از زندگی تان باید بدانید که چگونه با مشکلات کنار بیاید و شاد زندگی کنید.

نهایت تلاش تان را بکنید که در زمان مشخص شده اید به رختخواب بروید و برای خوابتان یک ساعت مشخص را تعیین کنید اینگونه شادی و شادکامی به سراغتان می آید. حالا نوبت به خوش شانسی تان می رسد. اگر می خواهید خوش شانسی به شما رو بیاورد باید چندین مرحله را پشت سر بگذارید.

چگونه به خوش شانسی برسیم؟

  1. از فرصت های تازه استفاده کنید: افرادی که فکر می کنند خوش شانس هستند، از هر فرصتی استفاده می کنند تا بتوانند به این خوش شانسی برسند. اما بدشانس ها اینگونه نیستند و اجازه میدهند تا هر فرصتی به سادگی از دست برود و به آن اهمیتی نشان نمیدهند. این ادم ها عادت کرده اند تا زندگی یکنواختی داشته باشند.
  2. پیروی از حس ششم: از حس درونی تان پیروی کنید و سعی کنید به هر چیزی مثبت نگاه کنید. اگر میخواهید فرصتهای تازه ی را بدست بیاورید بهترین کار این است که از حس ششم تان پیروی کنید. جالب است بدانید بدشانس ها معمولا هر چیزی را بیش از اندازه تجزیه و تحلیل می کنند که اصلا نتیجه ی خوبی ندارد. وقتی شما مثبت فکر کنید قطعا چیزهای مثبت به سراغ تان می آید.
  3. در انتظار موفقیت: ادم های که خوش شانس هستند یک خصوصیت خوب دیگر هم دارند آن هم ، خوش بین بودن آنهاست. این ادم ها همیشه انتظار دارند تا هر کاری انجام میدهند به موفقیت برسند که البته این موضوع سبب می شود تا پیش بینی هایشان درست از آب دربیاید.
  4. تفکر مثبت: از اصلی ترین مواردی که باید به آن دقت داشته باشید ، تفکر مثبت می باشد. هر کسی ممکن است دچار اتفاق های بدی شود و البته افرادی که خوش شانس هستند تلاش می کنند تا دوباره بر روی پاهایشان بیایستند و تفکر مثبتی داشته باشند. آن ها چنین رویکردهای را به صورت مثبت تلقی می کنند ولی کسانی که فکر می کنند بدشانس هستند همیشه با جزئی ترین چیزها به هم می ریزند و فکر می کنند دنیا به اخر رسیده است.

چگونه به خوش شانسی برسیم؟

شانس نداریم

بدشانس ها همیشه با کوچک ترین اتفاق ها فکر می کنند دنیا به آخر رسیده و دیگر نمی توانند به زندگی ادامه بدهند یا فکر می کنند کسی بدشانس تر از آنها پیدا نمی شود. به عقیده ریچارد وایزمن هنوز هم امید است که شما جز افراد خوش شانس باشید تنها باید چندین تکنیک را بخوبی بدانید و از آنها آگاه باشید تا شانس به شما روی بیاورد.

ساده ترین کار این است که یک دفترچه داشته باشید و هر چیز مثبتی را که در زندگی شما وجود دارد به صورت روزانه در دفترچه تان یادداشت نمایید. این کار به شما کمک می کند تا در طول روز انرژی های منفی به سراغ تان نیاید و البته جنبه مثبت زندگیتان را نیز افزایش میدهد.

شک نکنید گاهی در زندگی مان اتفاق های می افتد که اصلا برای ما قابل پیش بینی نیستند و ما هم کنترلی بر روی آن ها نداریم اما اگر شما دفترچه ی شانس را برای خودتان اماده کنید می توانید نسبت به این موارد خوش بینانه تر رفتار کنید. به عقیده ریچارد وایزمن این تکنیک نمی تواند خیلی سریع برای شما نتیجه ی را حاصل کند ولی پس از گذشت تقریبا یک هفته می تواند بر روی زندگی شما تاثیراتی را داشته باشد.

چگونه یک آدم خوش شانس شویم؟ حالا که این متن را مطالعه کردید آیا شما بد شانس هستید یا خوش شانس؟

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *