چهارشنبه، ۰۲ خرداد ۹۷ - ۱۱:۰۶
سرکه سیب

طرز تهیه سرکه سیب : سرکه سیب یکی از مواردی می باشد که خاصیت های بی شمار آن سبب شده تا افراد زیادی برای…

طرز تهیه سرکه سیب : سرکه سیب یکی از مواردی می باشد که خاصیت های بی شمار آن سبب شده تا افراد زیادی برای درمان های مختلف از آن استفاده نمایند. البته سرکه هم برای خاصیت های پزشکی و هم پاک کنندگی مورد استفاده قرار گرفته می شود. در خصوص سرکه سیب جالب است بدانید که از بهترین روش های درمانی برای دل درد می باشد  و البته یک تسکین دهنده ی عالی برای دردهای عضلانی نیز به شمار می رود.

اگر می خواهید از طرز تهیه سرکه سیب به خوبی آگاه باشید کافیست ادامه این پست را به دقت مطالعه کنید تا خودتان بتوانید در منزل این سرکه پر خاصیت را آماده نمایید. با روزباتو همراه شوید…

چگونه سرکه سیب را تهیه نماییم؟

برای تهیه سرکه سیب ، روش های متعددی وجود داشته است که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. روش اول : شما می توانید پس از شست و شوی تمیز سیب ها آنها را به ۴ قسمت قاچ نمایید و هسته های آنها را جدا نمایید. سپس سیب ها را درون سطل بریزید و ۱ قاشق مخمر نانوایی را با آب گرم ترکیب نمایید و به سیب هایتان اضافه نمایید البته می توانید اندازه ۱ کف دست روی آن ها نان بگذارید.

توجه داشته باشید که روی ظرف باید به اندازه یک / چهارم خالی باشد چون بعد براثر تخمیر ممکن است بالا بیاید و از ظرف شما سرازیر گردد . باید برای هفت تا هشت ماه با آن ها کاری نداشته باشید تا فرایند تخمیر شکل بگیرد و بعد از آن مواد را از صافی عبور داده و درون یک ظرف شیشه ی می ریزیم و می توانید پس از ۱۵ روز از سرکه سیب استفاده کنیم.

اما ممکن است عده ی این فرصت را نداشته باشند که هفت تا هشت ماه صبر کنند و نیاز به روش های فوری تری داشته باشند که در ادامه به روش فوری تهیه سرکه سیب نیز اشاره شده است.

سرکه سیب

روش فوری

طرز تهیه سرکه سیب : روش فوری نیز به این صورت می باشد که برای شروع باید سیب ها را کاملا بشوید و سپس به ۴ قسمت برش بدهید و پس از اینکه هسته و دم سیب را جدا کردید به وسیله ی آب میوه گیر ، آب سیبها را به خوبی بگیرید . حالا آب گرفته شده را داخل ظرفی بریزید و بعد برای هر کیلو آب سیب ،۱لیوان سرکه سیب را به اضافه نمایید. برای ۴۰ روز اجازه دهید تا ظرف شما در یک جای گرم قرار بگیرد و پس از آن ترکیب را از صافی رد کنید و در نهایت سرکه سیب شما آماده است. فراموش نکنید که این روش به آب نیاز ندارد.

در صورتی که شما قصد تهیه سرکه سیب  با روش های فوق را نداشتید می توانید از روش زیر استفاده نمایید :

روش: ابتدا سیب ها را بشوید و هسته و دم آنها را جدا نمایید. حالا باید سیب ها را چرخ نمایید و ۱ یا ۲ قاشق مخمر نانوایی را با آب ولرم ترکیب کنید و سپس به مواد بیفزاید حالا این مواد را در یک ظرف بریزید و در جای گرم بگذارید. ( برای هر چهار تا پنج کیلو سیب چرخ شده باید این مقدار مخمر نانوایی را اضافه نمایید). شما تقریبا بعد از ۱ تا ۲ ماه می توانید از سرکه سیب آماده شده تان استفاده نمایید.

طرز تهیه سرکه سیب  : برای تهیه سرکه سیب لازم است هر مرحله را به درستی انجام بدهید تا طعم نهایی سرکه سیب شما عالی شود.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *