سه شنبه، ۰۸ خرداد ۹۷ - ۰۴:۳۵
حلیم بادمجان

طرز تهیه حلیم بادمجان : حلیم بادمجان جز یکی از غذاهای شهر اصفهان به شمار می رود که البته طعم لذید و خوشمزه آن…

طرز تهیه حلیم بادمجان : حلیم بادمجان جز یکی از غذاهای شهر اصفهان به شمار می رود که البته طعم لذید و خوشمزه آن موجب شده تا افراد زیادی آن را در هفته بپزند و نوش جان نمایند. اگر می خواهید این غذاهای لذید را آماده کنید تنها کافی ست سی دقیقه ی زمان بگذارید و  مواد لازم را تهیه کنید و سپس تقریبا سه ساعت برای پخت آن زمان بگذارید و به عنوان پیش غذا یا غذای اصلی روزانه مصرف نمایید. البته وعده ی خوشمزه ی برای افطار در ماه مبارک رمضان نیز می باشد.

می توانید لینک های طرز تهیه مرخ سوخاری و طرز تهیه خوراک لوبیا را نیز مطالعه نمایید.

افرادی هستند که از لوبیا چیتی یا عدس برای حلیم بادمجان استفاده می کنند اما در این موارد غذای ما طعم یا رنگ خوبی نخواهد داشت بهتر است از برنج استفاده کنیم چون گزینه ی مناسبی خواهد بود.

مواد لازم و نحوه ی پخت

اگر قصد دارید برای چهار نفر این غذای خوشمزه (حلیم بادمجان) را آماده کنید باید مواد زیر را تهیه نمایید :

  • برنج : دو پیمانه
  • گوشت گردن یا سردست : پانصد گرم
  • کشت : پانصد گرم
  • سیر (رنده شده) : دو حبه
  • پیاز (سرخ شده) : یک پیمانه
  • بادمجان (سرخ شده) : دو کیلو
  • نعناع داغ : ۱ چهارم پیمانه
  • نمک و فلفل : به میزان لازم
  • ادویه : به میزان لازم
  • آب زعفران : به میزان لازم

طرز تهیه حلیم بادمجان : 

۱)حدود دو یا سه ساعت قبل باید برنج را بپزید به این معنی که کاملا له شود و غلیظ . دقیقا مانند زمانی که شله زرد را اماده می کنید. برای هر یک پیمانه برنج باید هفت پیمانه آب را قرار بدهید.

۲)گوشت را به همراه ادویه و پیاز می پزنیم و در آخر نیز نمک را به آنها اضافه می نماییم.

۳)می توانید بادمجان را مقداری سرخ کنید یا اینکه پوست آنها را بکنید و به برنج اضافه نمایید و اجازه دهیم با آن به خوبی بپزد.

۴)اگر قصد دارید بادمجان ها را سرخ کنید :  برای سرخ کردن بادمجان نیازی به ورق کردن آنها نیست بلکه به صورت کامل پوست آنها را بکنید و اجازه دهید چندساعتی در نمک بمانند تا تلخی آنها برطرف شود و با روغن سرخ کنیم.

۵)در این مرحله بادمجانی را که سرخ کرده ایم با گوشت به برنج اضافه می نماییم و ترکیب می نماییم. فراموش نکنید که موارد اندکی سفت باشند. در صورتی که برنج شما دارای آب باشد پس از اینکه این مواد را اضافه کردید هرچقدر هم اجازه دهید روی حرارت بماند بازهم آب آن ها خشک نمی شود.

نکته) می توانید در زمان پخت برنج ، زرد چوبه را به آن اضافه نمایید.

نکته) دقت کنید در زمان پخت برنج ، اصلا نباید تا زمان کامل پخته شدن برنج ، آن را بهم بزنیم چون در چنین شرایطی برنج ما ته می زند و مجبورم تا آخر آن را بهم بزنیم.

نکته) پیشنهاد می شود از گوشتی استفاده کنید که کمی چربی داشته باشد.  

ادامه مراحل پخت

۶)حالا یک ماهی تابه بردارید و آن را روی حرارت قرار بدهید. زمانی که روغن شما گرم شد از پیازهای سرخ کرده خود به میزان نصف درون آن بریزید و سیر را به آنها اضافه کنید و بهم بزنید البته اجازه ندهید سیرها بسوزند. (نصف دیگر پیازها را برای تزئین باقی بگذارید).

۷) در این مرحله ادویه و زردچوبه را به موادتان اضافه نمایید. هر زمانی که حس کردید عطر ادویه در آمده است پس وقت آن رسیده تا موادتان را به حلیم خود اضافه نمایید.

طرز تهیه حلیم بادمجان

نکته) نیازی نیست سیر خیلی سرخ شود که عطر آن از بین برود ولی حتما ادویه جات های خود را تفت بدهید. 

۸) حالا آب زعفران و مقداری نعنا داغ را به حلیم تان اضافه کنید وقتی که تمامی مواد به خوبی پخته شدند آن ها با یکدیگر ترکیب شدند،ظرف را از روی حرارت بردارید و به وسیله گوشت کوب همه ی مواد را به خوبی له نمایید تا فقط کشدار شوند.

بعد اندکی آب را با کشک ترکیب کنید و اجازه دهید برای بیست دقیقه بجوشد و حالا حلیم را روی حرارت بگذارید و پانزده دقیقه اجازه بدهید بجوشد. حلیم باید برای زمان زیادی روی حرارت باشند تا نتیجه ی خوبی برای شما داشته باشد. برای اینکه حلیم تان را تزئین کنید می توانید از گردو هم استفاده نمایید.

حالا روی حرارت بسیار ملایم آن را می گذاریم البته وقتی کشک را اضافه کردید نباید حلیم تان خیلی روی حرارت باشد و بجوشد به دلیل اینکه ته می گیرد.

در این مرحله حلیم شما آماده است و می توانید تزئین آن را با پیاز داغ و کشک و نعنا داغ انجام بدهید. اگر تمامی موارد را با صبر و حوصله انجام بدهید قطعا نتیجه شما راضی کننده خواهد بود.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *