پنج شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۹۷ - ۰۶:۵۷
آلپرازولام

نحوه مصرف و عوارض آلپرازولام : یکی از قرص های می باشد که برای درمان مشکلاتی مثل برقراری، اضطراب ، بی خوابی و اختلال…

نحوه مصرف و عوارض آلپرازولام : یکی از قرص های می باشد که برای درمان مشکلاتی مثل برقراری، اضطراب ، بی خوابی و اختلال های این چنینی تجویز می گردد. این دارو موجب می شود که فعالیتهای سیستم اعصاب مرکزی سرکوب شوند و به عبارتی دیگر هر گونه تحریک پذیری ، فعالیت و واکنش مغز را کاهش می دهد و به مغز و سیستم اعصاب مرکزی فرصت بیشتری را می دهد که استراحت کند.

در نهایت بین سیستم اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک نوعی تعادل به وجود می آید و می توانیم در مورد این دارو بگوییم که یک نوع آرامش بخش و کسل کننده به شمار می رود. اگر می خواهید در مورد این دارو اطلاعات بیشتری را بدست بیاورید حتما ادامه این پست را به دقت مطالعه نمایید.

این دارو چگونه بر روی اضطراب و تشنج تاثیر می گذارد؟

نحوه مصرف و عوارض آلپرازولام : وقتی شخصی دچار اختلال ها مثل اضطراب ، تشنج  می شود فعالیت های مغز او به میزان زیادی افزایش می یابد و به وضعیتی که وی داشته آماده باش می گویند.

در وضعیت اماده باش شخص نمی تواند بر روی فعالیت های ذهنی او کنترلی داشته باشد و در نهایت علائمی مثل سرعت تنفس ، بالا رفتن میزان ضربان قلب و … برای او به وجود می آید.

آلپرازولام

بیمار در شرایط فوق ، با مصرف آلپرازولام سبب کاهش فعالیت های مغز می شود و در نهایت کمک می کند تا اضطراب از وی دور شود و به آرامش برسد. اما در رابطه با مصرف هر دارویی باید به خوبی توجه داشته باشید که مصرف برخی از داروها موجب ایجاد عوارض جدی می شود. پس بهتر است حتما با مشورت و تجویز پزشک برای مصرف داروها اقدام نمایید.

تاثیرگذاری و سرعت واکنش این دارو به موارد مختلفی بستگی دارد که می توانیم به سرعت سوخت و ساز، سن بیمار و شدت بیماری او اشاره نماییم. البته گاهی دیده شده که این بیماری می تواند در کمتر از پنج دقیقه بر روی بیمار تاثیر گذار باشد.

عوارض جانبی

همانطور که اشاره کرده ایم ، این دارو روی اختلال های روانی تاثیرگذار می باشد ولی فراموش نکنید که اعتیاد آور است و حتما باید با تجویز پزشک آن را مصرف نماییم. نباید این دارو را با دیگر داروهای آرامش بخش مصرف نمایید همچنین همراه با مواد مخدر یا نوشیدنی های الکی نباشد چون می تواند عوارض جدی و خطرناکی را برای بیمار به وجود بیاورد یا سبب خواب آلودگی های زیاد شود.

همواره به شما توصیه می کنیم که هیچ وقت این دارو را با موارد گفته شده (مواد مخدر ، الکل ) مصرف نکنید چون بسیار خطرناک است و اصل نباید حتی یکبار از این موارد استفاده نمایید.

عوارض آلپرازولام

توصیه می شود برای زمان طولانی از این دارو استفاده نکنید چون برای افرادی که در زمان زیاد این دارو را مصرف می کنند به مرور زمان باید میزان مصرف را بالا ببرند  تا دارو بتواند بر روی آنها تاثیر اولیه را داشته باشد.

وقتی بیمار برای دراز مدت آلپرازولام  را مصرف کند ، در مغز مقدار بسیاری دوپامین رها می شود که یک حس خوشی و نشاط را در شخص به وجود می آورد و همین مورد منجر به ایجاد یک احساس خوب مصنوعی برای شخص شده و فرد را به مصرف زیادتر دارو سوق می دهد تا هنگامی که شخص برای مصرف دارو اقدام نکند به این حس دست پیدا نمی نماید و همین زمان است که می گویم که شخص به آلپرازولام اعتیاد پیدا کرده است.

نحوه مصرف و عوارض آلپرازولام : بهتر است بدانید که مصرف این دارو عوارض دیگری مثل موارد زیر را برای شما به همراه خواهد داشت :

  • خواب آلودگی
  • سرگیجه
  • سبکی سر
  • بالا رفتن میزان بزاق دهان
  • تغییر در مقدار تمایلات جنسی

برای مصرف این دارو و نحوه ی آن باید حتما به توصیه های پزشک و تجویز او دقت کنید و از راهنمای درون جعبه کمک بگیرید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *