چهارشنبه، ۰۵ اردیبهشت ۹۷ - ۰۸:۰۲
تخم کتان

نحوه استفاده از تخم کتان چگونه است ؟ دانه کتان یا تخم کتان از مواردی می باشد که دارای ارزش غذایی زیادی می باشد…

نحوه استفاده از تخم کتان چگونه است ؟ دانه کتان یا تخم کتان از مواردی می باشد که دارای ارزش غذایی زیادی می باشد به نوعی که شما با مصرف میزان کمی از این دانه می توانید نیازهای زیادی از بدنتان را تامین کنید مانند فیبرهای غذایی، پروتئین، ویتامین و …

این گیاه بیشتر در منطقه های آسیایی و اروپایی رشد می کند که البته برای تهیه پارچه نیز کاربرد زیادی داشته است. مردم این روزها برای درمان بیماری های مختلف نیز از این گیاه بهره می برند. اگر می خواهید از فواید این گیاه بهره مند شوید باید طریقه مصرف آن را به خوبی بدانید که در ادامه به آن اشاره شده است. با ما همراه باشید.

طریقه مصرف

اول از هر چیزی باید بدانید که تخم کتان را برای چه موردی مصرف می کنید مثلا برای کاهش وزن، کم شدن اشتها و…. سپس به روش صحیح مصرف نمایید.

کاهش وزن :اگر برای کاهش وزن تخم کتان مصرف می کنید می توانید هر روز دو فنجان از این تخم را دم کنید. برای کاهش اشتها می توانید پودر تخم کتان را پیش از غذا و برای کنترل هضم غذا و کم شدن میزان چربی و کاهش نفخ و پاک سازی کردن دستگاه گوارشی همراه با غذا مصرف نمایید.

تخم کتان

کاهش اشتها : اگر می خواهید به کاهش اشتها خود کمک کنید می توانید نیم ساعت قبل از غذا یا با مصرف غذا از یک قاشق چایی خوری پودر تخم کتان استفاده نمایید به دلیل اینکه تخم کتان یک دانه روغنی می باشد سبب می شود تا به شخص احساس سیری دست بدهد و در نهایت کاهش میزان چربی ها و کاهش اشتها و وزن را به دنبال خواهد داشت.

نحوه استفاده از تخم کتان چگونه است ؟ خانم های عزیز اگر به صورت منظم از تخم کتان در برنامه غذای شان استفاده کنند، خطر مبتلا شدن به گرفتگی را در دروان یائسگی شان کاهش میدهند.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *