شنبه، ۱۵ اردیبهشت ۹۷ - ۰۵:۲۰
مریم گلی

نحوه مصرف مریم گلی و مزایای آن : آیا شما هم با مریم گلی آشنایی دارید و می دانید که در چه زمانی می…

نحوه مصرف مریم گلی و مزایای آن : آیا شما هم با مریم گلی آشنایی دارید و می دانید که در چه زمانی می توانید از آنها استفاده نمایید و حتی از آن باید به چه صورتی مصرف شود؟

مریم گلی از گیاهانی می باشد که دارای طبع خشک و گرمی می باشد و همیشه به افراد توصیه می شود که در زمان های استرس از آنها استفاده کنند و به عنوان یک آرامش بخش به شمار می رود. البته به افرادی که می خواهند از بروز آلزایمر نیز پیشگیری کنند مصرف مریم گلی توصیه می شود.

این گیاه از نظر ظاهری برگ های بیضی شکل و مجعد داشته است که رنگ خاکستری شبیه سبز دارد و اندکی تلخ و تند می باشند و عطر آن تقریبا نعنایی است.

خواص مریم گلی

همانطور که در قسمت فوق اشاره کرده ایم مریم گلی خواص متعددی داشته است که می توانیم به ضد افسردگی و ضد استرس بودن آن اشاره کنیم همچنین خواص درمانی آن به شرح زیر می باشد:

  • تصفیه خون
  • خواص ضد میکروب قوی
  • کم شدن درد و تنظیم قاعدگی
  • درمان کم خونی
  • درمان جوش و آکنه
  • خواص آرامش بخش
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • و …

در طب سنتی از مریم گلی بسیار استفاده می شود که می توانیم به درمان مواردی مثل ضد سم ، نیش حشرات ، تقویت بدن و روح اشاره کنیم و البته از مریم گلی به عنوان یک معجون افزایش عمر استفاده می شده است.

گاهی مریم گلی را برای ارام کردن اعصاب یا تقویت عضلات تجویز شده است. مریم گلی را به صورت خیسانده برای التیام بخشیدن خراش های پوست و زخم ها نیز استفاده می کرده اند. اگر می خواهید از خواص مریم گلی به صورت کامل بهره مند شوید باید از روش صحیح مصرف آن آگاهی داشته باشید.

چگونه مریم گلی را مصرف کنیم؟

نحوه مصرف مریم گلی و مزایای آن : مریم گلی خواص متعدد ضد میکروبی را داشته است که این خواص به دلیل توجون داشتن آن می باشد و می تواند بر علیه میکروب ها و باکتری های سالمونال، کلبسیال، باسیلوس سوبتیلیس،شرشیا کولی، شیگال، استافیلوککوس ارئوس و قارچ کاندیدا آلبیکن تاثیر بسزایی داشته باشد.

فواید مصرف مریم گلی برای خانم ها : البته مریم گلی برای زنان بیشتر توصیه می شود. چون در دوره های یائسگی بسیار خواص را به همراه داشته است. می تواند برای رفع گر گرفتگی و داغ شدن های ناگهانی از مریم گلی استفاده کرد.

مصرف مریم گلی می تواند کمک فراوانی به تصفیه خون داشته باشد و همچنین موجب پیشگیری از از بروز کم خونی های شایع در بانوان می شود. البته برای رفع ترشح های زنان می تواند از دم کرده گیاه مریم گلی استفاده کرد و در نهایت فواید بسیاری برای درمان بی نظمی های قاعدگی و کاهش درد در دوره های قاعدگی داشته است. شما می توانید برای برخورداری از این فواید ،از گیاه مریم گلی استفاده نمایید.

از دیگر فواید دیگر گیاه مریم گلی ، موثر در درمان جوش و آکنه است که می تواند بسیار موثر باشد. جوش و آکنه از بیماری های شایعی هستند که افراد زیادی را درگیر می کنند. از گذشته تا کنون از عصاره گیاه مریم گلی برای درمان جوش های نوجوانی استفاده می شده که حتی ابن سینا نیز در کتاب خود به این موضوع اشاره کرده است.

مریم گلی

در واقع به دلیل موادی که در گیاه مریم گلی وجود داشته است می تواند خواص ضد التهابی و مهار فعالیت غدد چربی ساز پوست خوبی را در بدن داشته است و همچنین کمک فراوانی به بهبود سریع ضایع های آکنه داشته باشد.

نحوه مصرف مریم گلی و مزایای آن  : شما می توانید در روز دو بار بعد از شست و شو و خشک کردن محل جوشها، پنبه ی را به عصاره گیاه مریم گلی آغشته نمایید و در محل جوشهایتان بگذارید و سپس به آهستگی آن را ماساژ بدهید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *