دوشنبه، ۰۹ بهمن ۹۶ - ۰۴:۱۰
چین و واردات

واردات از چین : قطعا شما هم می دانید که امروزه در بازار ایران ، محصولات چینی زیادی وجود داشته است و چین موفق…

واردات از چین : قطعا شما هم می دانید که امروزه در بازار ایران ، محصولات چینی زیادی وجود داشته است و چین موفق شده تا بتواند محصولاتش را به کشورهای فراوانی صادر نماید. در واقع به بیانی دیگر چین برخی از بازارهای دنیا را به تسخیر خود در آورده و بازار ایران نیز یکی از آنهاست.

کارشناسان اینگونه می گویند که چین در تلاش است تا بازارهای کشورهای مختلف شامل آمریکایی ، اروپایی و آسیایی را در دست بگیرد و با توجه به نیروی کار ارزان قیمت و استفاده از تکنولوژی ، به تولید انبوه رسیده است و به عنوان یک مرکز تولید کالا برای دنیا به شمار می رود. معمولا کشورهای زیادی جز لیست وارد کننده از چین هستند.

چرا کالاهای چینی به بازار ایران وارد شده اند؟

واردات از چین : ایران جز کشورهای است که به دلایلی ، دیگر با کشورهای دیگر مبادلات تجاری ندارد و برای اینکه نیازهای خود را تامین کند باید جایگزینی را در نظر  بگیرد.  البته کالاهای چینی تنها به ایران وارد نشده اند بلکه کشورهای دیگر نیز میزبان این محصولات بوده اند.  همانطور که در پاراگراف های فوق ذکر کرده ایم ،کشور چین به دلیل دست کاری در نرخ ارز و تولید به صورت انبوه و دارا بودن کارگران با دستمزد پایین توانسته است به عنوان کارخانه تولید در جهان شمرده شود البته چینی ها از تکنولوژی های روز دنیا در کالاها و محصولاتشان استفاده می کنند و چون که کالاهایشان قیمت پایینی دارد ، یک مزیت رقابتی ایجاد می نمایند که نمی توان با هیچ ترفند بازاریابی با آنها مقابله نمود.

چینی ها در شروع کار برای اینکه بازار را به صورت کلی از دست بگیرند کمیت را بالا می برند و رقبا را حذف می کنند و بعد از آن بر کیفیت کالاهایشان اضافه می کنند. این سیاستی است که پیش تر ها توسط ژاپنی ها اجرا می شد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *