یکشنبه، ۲۷ اسفند ۹۶ - ۱۲:۴۶
خود ارضايي

آيا خود ارضايي مفيد است؟ عده ی تصور می کنند که تنها اسلام خود ارضایی را حرام دانسته و هیچ گونه ضرری برای شخص…

آيا خود ارضايي مفيد است؟ عده ی تصور می کنند که تنها اسلام خود ارضایی را حرام دانسته و هیچ گونه ضرری برای شخص ندارد ولی این تصور اشتباه است و حتی اروپایی ها نیز خودارضایی را تایید نمی کنند و همواره از ضررهای آن صحبت می کنند.

ولی باز هم با اینکه منابع مهمی و همچنین دین ما اسلام به ضررهای آن اشاره کرده است ولی عده ی هنوز برای ترک آن اقدام نمی کنند.

آقایانی که زود تحریک می شوند سعی می کنند برای اینکه خودشان را ارضا کنند به سمت خودارضایی بروند ولی باید به خوبی بدانید که انجام خود ارضایی سبب می شود تحریک پذیری آنها زیادتر شود و شما با انجام این کار فقط سبب می شود که عطشان زیادتر شود.

همیشه به پسرانی که خود ارضایی می کنند، گفته می شود که پس از انجام خود ارضایی ، در زندگی زناشویی آنها ممکن است مشکلاتی برایشان به وجود بیاید که شرایط را برای آنها سخت تر خواهد کرد.

این اشخاص در رابطه واقعی جنسی خود به ارگاسم نمی رسند و البته قادر نیستند که شریک جنسی شان را ارضاء نمایند و از رابطه جنسی خود نیز لذت کافی را نخواهند برد.

عوارض

آيا خود ارضايي مفيد است؟ نمی توانیم بگوییم که برای بدن فوایدی داشته است چرا که هر آنچه گفته می شود در مورد ضررها و عوارض آن است. یکی از شدیدترین عوارضی که خود ارضایی برای پسران به همراه دارد ، سرد کردن آنها خواهد بود و البته مواردی دیگر نیز وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره شده است :

  • بی حوصلگی
  • لاغری و ضعف
  • عدم تمرکز
  • ناتوانی جسمی
  • سردردهای میگرنی
  • و …

البته نباید فراموش کرد که افراد مبتلا به خود ارضایی در بسیاری از روابط اجتماعی و روحی خود نیز دچار مشکلاتی می شوند.

برای آگاهی مطالب بیشتری در این رابطه می توانید لینک های بعد از خودارضايي چه بخوريم ؟ و تعداد دفعات نرمال خود ارضايي را مطالعه نمایید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *