سه شنبه، ۱۷ مهر ۹۷ - ۰۲:۵۲
فواید و عوارض خوردن مایع منی

آیا مایع منی خوردنی است و فوایدی دارد؟ بهتر است اول از هر چیزی این سوال را از جنبه پزشکی مورد بررسی قرار بدهیم…

آیا مایع منی خوردنی است و فوایدی دارد؟ بهتر است اول از هر چیزی این سوال را از جنبه پزشکی مورد بررسی قرار بدهیم و سپس به دیگر مسائل در این خصوص بپردازیم. در مایع منی بیشتر بیماریها و میکروب ها و باکتریها از نظر پزشکی دیده می شوند و علت غنی بودن این مایع از مواد مغذی به بیماریها را به طرف مقابل انتقال میدهد و در واقع می تواند گفت خوردن این مایع سبب بروز انتقال بیماری می شود.

پس به صورت کلی باید بدانید که بیماری های زیادی به صورت مخفی هستند و تنها زمانی مشخص می شوند که آزمایش های انجام گردد، خوردن این مایع نه از نظر پزشکی بلکه از نظر شرعی نیز توصیه نمی گردد.

آیا خوردن مایع منی فایده ی دارد؟

در زمان انزال مرد مایعی از آلت تناسلی خارج میشود که شامل ترشح های کیسه منی،اسپرم و ترشح های پروستات می باشد.تولید اسپرم ها در بیضه صورت می گیرد و به واسطه لوله ی به کیسه منی انتقال داده میشود.

در زمان انزال اسپرم ها با ترشح های کیسه منی و پروستات از الت تناسلی مرد بیرون می آیند و در آخر مایعی که خارج می گردد شامل ده درصد اسپرم، شصت درصد ترشح های کیسه منی و سی درصد ترشح های پروستات می باشد.

با توجه به مطالبی که در پاراگراف های فوق مطالعه کرده اید این مایع دارای خاصیت تغذیه نیست چون این مواد در تغذیه های روزانه به میزان زیادتری به بدن رسانده می شوند. ولی لازم است بدانید که ممکن است با خوردن این مایع زمینه ی برای بروز مشکلات ایجاد گردد. اگر که فرد مبتلا به بیماری های باشد که از راه جنسی انتقال داده می شود، مایع منی آلوده است و قطعا مشکلاتی را برای شخص به وجود می آورد.

تماس دهان با ناحیه تناسلی زن یا مرد می تواند احتمال مبتلا شدن به برخی از بیماری ها را زیادتر کند. آقا و خانمی که عفونت های زیر در بدن شان فعال می شود ۱)دچار تب ۲)اسهال یا درد شکمی ۳)زگیل ۴)تب خال تناسلی ۵)سوزاک ۶)هپاتیت . به دلیل اینکه بسیاری از این موارد در بدن شریک جنسی می باشند ولی علامت خاصی ندارد و این امکان وجود دارد که به بدن شخصی وارد شوند که از رابطه جنسی دهانی استفاده کرده ، و تازه فعال شوند. البته با چنین رابطه های احتمال ایجاد زخم و وارد شدن خون زخم به دهان شریک جنسی نیز بالا می باشد.

آیا خوردن اسپرم میتواند حاملگی ایجاد کند؟

این سوال برای بسیاری از زوجین به وجود می آید که آیا خوردن اسپرم سبب ایجاد حاملگی می شود یا خیر. لازم است بدانید که اصلا با خوردن منی بارداری وجود نداشته است و این موضوع به صورت کلی رد شده و تنها حاملگی بر اثر ریختن مایع منی و اسپرم به درون واژن صورت می گیرد و اگر اسپرم مردانه به درون واژن ریخته شود و برخوردی با تخمکهای زنانه داشته باشد حاملگی ایجاد می شود.

فواید مایع منی برای پوست

فواید مایع منی برای پوست چیست؟

پروتئینهای که داخل منی هستند مضر می باشند و می توانند منجر به ایجاد حساسیت یا واکنش های آلرژیک شوند و همچنین با علائمی چون خارش، درد، سوزش و تورم همراه شوند ولی برخلاف چیزی که بسیاری از افراد تصور می کنند اصلا نباید این مایع را بر روی صورت بریزید زیرا این امکان وجود دارد که سبب ایجاد زخم و حساسیت در بدن شود و همچنین عفونت لثه را پدید بیاورد.

نکته) مایع منی به عنوان مایعی بوده که سرشار از فروکتوز است. فروکتور نیز قندی می باشد که در میوه ها دیده می شود و برخی از ویتامین ها و مواد غذایی در مایع منی وجود داشته است. این مایع برای اسپرم ها باید انرژی لازم را تامین کند. در داخل چنین مایعی میلیون ها اسپرم شناور هستند. یکی از منابعی می باشد که ویروس های همچون هپاتیت ب و ث و ویروس ایدز در صورت که فرد به آن مبتلا باشد، که اگر اسپرم و منی آن فرد را بخورید شما نیز خیلی سریع مبتلا خواهید شد.

نظر علما در مورد خوردن مایع منی

خوردن این مایع از نظر شرعی حرام بوده است چون که در دین اسلام منی از جمله نجاستها به شمار می رود و به صورت کلی خوردن نجاست ها نیز حرام است و خوردن منی نیز ضررهای را داشته است.

فردی به امام صادق ع اظهار میدارد که آیا مرد می تواند اندام تناسلی زن و فَرج همسرش را ببوسد امام در جواب می گوید: اشکالی نداشته ولی این چکاری است؟ و با این جمله از چنین رفتاری کراهت خود را نشان میدهد. از این روایت مشخص میشود که ائمه اطهار رابطه جنسی دهانی مورد توجه شان نبوده و نیست.

با توجه به فتوای آیت الله خامنه ای: پیش از خروج منی مایعی که از الت تناسلی مرد بیرون می آید که نجس نیست آیا خوردن آن اشکال دارد؟ خوردن آن اشکال داشته است.

رابطه جنسی به واسطه دهان یا اورال چه حکمی دارد اگر بدون خوردن مایع منی باشد؟ طبق فتوای آیت الله سیستانی اورال رابطه جنسی یا رابطه جنسی به واسطه دهان به شرطی که مایع های که از آلت بیرون می آید بلعیده نشود بلااشکال می باشد.

نظر علما در مورد خوردن مایع منی

 آيا نزديكي کردن با همسر از راه پشت  یا دُبُر از لحاظ اشكالی داشته است؟

بیشتر علما اینگونه می گویند که نزدیکی با همسر از پشت کراهت داشته است.

آیا گذاشتن آلت تناسلی در دهان زن حرام نیست و می توان این کار را انجام داد؟ بلی می توان اینکار را انجام داد و گفت که یکی از لذت بخش ترین بخش های رابطه جنسی،رابطه ی دهانی است. همچنان که از معصوم ع سوال کرده اند که آیا انسان میتواند فرج زن را ببوسد و حضرت پاسخ داده اند که باکی نیست. ولی کارهای که معمولا منحرفها و فاحشه ها انجام میدهند مانند خوردن مایع منی بسیار قبیح بوده است و افزون بر اینکه حرام است میتواند عواقب جنسی و روحی را نیز برای فرد به وجود بیاورد.

آیا انجام خودارضایی حرام است و علت آن چیست؟ این امر حرام است به علت آن ها زن و مرد به خود بسنده می کنند و سبب می شود که در امر ازدواج اختلال های به وجود بیاید که به عنوان یکی از مهم ترین امور و مقدسات شناخته می شود.

با روزباتو همراه شوید…

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *