چهارشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۹۷ - ۰۴:۲۶
ال کارنیتین

ال کارنیتین دارویی برای سوزاندن چربی : افرادی که در فکر  سوزاندن چربی های خود هستند ، مداوم به سراغ تبلیغ های مختلف می…

ال کارنیتین دارویی برای سوزاندن چربی : افرادی که در فکر  سوزاندن چربی های خود هستند ، مداوم به سراغ تبلیغ های مختلف می روند و به دنبال راهی هستند تا بتوانند به راحتی این چربی ها را بسوزانند. متاسفانه تبلیغ های ماهواره ی زیادی انجام می شود که هیچ سودی برای مصرف کننده ندارد و شاید در بازه زمانی کم سبب شود مقداری چربی سوزانده شود ولی ضررهای جبران ناپذیری را برای شخص به همراه داشته باشد.

با روزباتو همراه شوید…

همه چیز درباره ال کارنیتین

اگربه دنبال آب کردن چربی های خود بوده باشید ، حتما تا به حال نام ال کارنیتین را شنیده اید. در ادامه این پست تصمیم گرفته ایم تا شما را با این دارو بیشتر آشنا کنیم. افرادی که خودسرانه و بدون اطلاع دارویی را مصرف می کنند بیشتر مواقع پشیمان می شوند.

ال کارنیتین دارویی برای سوزاندن چربی : کارنیتین یک پروتئین طبیعی می باشد که بدن انسان به آن نیاز داشته است. این ماده در لبنیات و گوشت وجود دارد اما در صورت ضرورت بدن آن را از ۲ ماده اسید آمینه ضروری متیونین و لیزین می سازد. این ماده برای بدن ضروری است و حتما باید به میزان لازم وجود داشته باشد.

حتما بارها شنیده اید که ال کارنیتین دارویی برای سوزاندن چربی می باشد اما واقعا در این حیطه تاثیر گذار می باشد؟ این ماده سبب می شود که برخی از مواد سمی و اسیدهای چرب به داخل میتوکندری برود تا فرآیند سوزاندن آنها انجام شود و در نهایت انرژی را آزاد می کند به همین علت برای اینکه سوخت و ساز در بدن انجام شود ، وجود این ماده ضروری می باشد.

مصرف ال کارنیتن

با توجه به مواردی که گفته شد ال – کارنیتین می تواند کمک کند تا چربی های بدن سوزانده شود. ولی بیشتر افراد با مصرف روزانه خود مقدار لازم ال کارنیتین را دریافت می کنند و یا بدن آنها به وسیله ی دو ماده متیونین و لیزین آن را تولید می کند. اما سوال اینجاست مقدار زیادتر از حد ال کارنیتین می تواند سبب بیشتر سوختن میزان چربی ها و کاهش وزن افراد شود؟

متاسفانه تحقیق ها نشان میدهد که در افراد معمولی این ماده نمی تواند بر روی سوختن چربی ها تاثیر چندانی داشته باشد و اگر بخواهید به کاهش وزن خود کمک کنید باید این ماده را با ورزش مستمر و رژیم غذایی همراه کنید. لازم است بدانید که هنگامی این ماده می تواند نقش مکمل را برای شما داشته باشد که فرد کمبود داشته باشد و یا آن را با تمرین های سنگین مصرف نماید.

لازم است بدانید که این ماده می تواند به تقویت عضلات یا همچنین بدن سازی افراد کمک کند و تاثیر خوبی را از خود نشان دهد. بیشترین میزان استفاده از ال – کارنیتین برای گروه های زیر می باشد:

  • افرادی که بدن سازی انجام میدهند
  • افرادی که تمرین های سنگین ورزشی را برای کاهش وزن انجام میدهند
  • افرادی که به علت مثل بیماری با آسیب های عضلانی یا تحلیل رفتن عضلات روبرو شده اند
  • افراد مسنی که تحلیل عضلانی دارند
  • افرادی که به دلیل رژیم های خاص نمی توانند میزان کافی این ماده را دریافت نمایند
  • و ….

ورزشکاران و افرادی که تمرین ورزشی و بدن سازی انجام میدهند برای کاهش میزان آسیب های که به عضلات وارد می شود می توانند از ال- کارنیتین استفاده نمایند.همچنین برای بالا بردن میزان استقامت ورزشکارانی که ورزش های استقامتی مثل شنا ، دوچرخه سواری، کوهنوری و …. می توانند از این دارو استفاده کنند.

مقدار استاندارد مصرف ال کارنیتین در طول روز ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی گرم می باشد. این میزان مصرف می تواند برای افراد حداقل تاثیر کافی و همچنین پایین ترین میزان عوارض جانبی را به همراه داشته باشد.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *