دوشنبه، ۰۴ دی ۹۶ - ۰۷:۵۸
روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس : اسطوخودوس جز گیاهانی است که برای درمان های مختلفی از آن استفاده می شود و بیشتر به عنوان یک گیاه ارامش…

روغن اسطوخودوس : اسطوخودوس جز گیاهانی است که برای درمان های مختلفی از آن استفاده می شود و بیشتر به عنوان یک گیاه ارامش بخش شناخته می شود.در بسیاری از محصولات مو و کرم ها از عطرآن استفاده میشود. روغن اسطوخودوس خواص متعددی داشته است که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است:

برای تسکین سردرد روغن اسطوخودوس را فراموش نکنید

اگر شما دارای سردردهای میگرنی یا تنشی هستید می توانید به جای استفاده از داروهای شیمیایی از روغن اسطوخودوس استفاده نمایید که بسیار به کاهش درد شما کمک خواهد کرد و علاوه بر آن می تواند سبب شل شدن ماهیچه های سر شود که گاهی خود به عنوان عامل اصلی سردرد هستند.برای سردرد می توانید چند قطره از این روغن را روی یک دستمال بریزید و سپس استنشاق نمایید یا اینکه دو قطره از اسانس این روغن را در یک قاشق روغن زیتون بریزید و پیشانیتان را با آن ماساژ دهید.

خواب راحت با اسطوخودوس

در گذشته ها بدین صورت بود که مردم برای اینکه خواب راحتی داشته باشند در بالش های خود از این گیاه قرار بدهید. امروزه نیز آروماتراپی  اسطوخودوس سبب می شود که شما استراحت بهتر و خواب ارامش بخش تری را تجربه کنید. شما می توانید میزان سه یا چهار قطره از اسانس اسطوخودوس را زیر بالش خود بریزید یا بعنوان آروماتراپی میزان ده تا دوازه قطره از اسانس اسطوخودوس را در اتاق خوابتان بزنید.

از بین برنده ی بوهای نامطبوع

اگر در محیطی هستید که بوهای نامطبوع شما را ازار میدهد، می توانید اسطوخودوس را بکاربگیرید.عطر شیرین اسانس اسطوخودوس می تواند سبب شود تا بوی بدن نیز از بین بروند.برای از بین بردن بوی بد بدن می توانید چند قطره از این روغن را با آب مخلوط نمایید و به قسمت های از بدن که می خواهید اسپری نمایید همچنین می توانید چند قطره از این روغن را به دوش حمام بزنید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *