دوشنبه، ۰۹ بهمن ۹۶ - ۰۶:۳۲
واردات کالا

لیست کالاهای وارداتی به ایران در سال ۹۶ : کشورهای متعددی هستند که کالاهایشان به ایران وارد می شود و می توانیم کالاهای زیادی…

لیست کالاهای وارداتی به ایران در سال ۹۶ : کشورهای متعددی هستند که کالاهایشان به ایران وارد می شود و می توانیم کالاهای زیادی را در لیست کالاهای وارداتی به ایران در سال ۹۶ قرار بدهیم. از میان آمارهای که منتشر شده برخی از کالاها بیشترین واردات به شمار می رود.

در اوایل سال ۹۶ میزان واردات کشور حدودا ۲ میلیون و ۹۱ هزار تن بوده  که ارزش آن چیزی حدود ۲۳۴۸ میلیون دلار است و به ترتیب می توان ذرت دامی، برنج، وسایل نقلیه موتوری و کنجاله سویا را به عنوان بیشتر واردات نام برد.

رده بندی محصولات وارداتی

۱)ذرت دامی : بیشترین میزان واردات را می توان به ذرت دامی اختصاص داد که حدود ۶۶۲ هزارتن کالا از آن وارد کشور شده است و ارزش آن حدود ۱۴۴ میلیون دلار بوده است . واردات این کالا به صورت کلی از سهم واردات کشور ۶.۱۲ درصد را به خود اختصاص داده است.

۲)برنج : برنج رتبه ۲ را در میان کالاهای وارداتی داشته است و برای واردات این کالا حدود ۷۴ میلیون دلار ارز از کشورخارج شده است. با توجه به آمارها میزان وزن این محصول وارداتی ۸۵ هزار تن بوده که از کل میزان وزن واردات کشور حدود ۴٫۰۸ می باشد.

۳) وسایل نقلیه موتوری : رتبه سوم به وسایل نقلیه موتوری با جم سیلندر ۱۵۰۰ سی‌سی تا ۲۰۰۰ سی‌سی اختصاص داشته است و کالاهای در این حوزه حدود ۳۰۰۰هزار تن و با ارزش ۶۴ میلیون دلار به کشور وارد شده اند.

۴)کنجاله سویا : در این زمان حدود ۱۴۴ هزار تن کنجاله به کشور وارد شده است که از طریق واردات کالا  حدود ۵۷ میلیون دلار ارز از کشور خارج شده است. سهم وزن این کالا از کل کالاهای وارداتی ۶.۹ درصد می باشد.

بعد از این رده بندی ها ، موز سبز تازه یا خشک کرده  در رده پنجم قرار داشته است که از کل ارزش واردات کشور حدود ۲.۱۲ درصد مرتبط به موز است.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *