دوشنبه، ۰۹ بهمن ۹۶ - ۰۷:۰۳
ترکیه و واردات

واردات پرسود از ترکیه :  بیشتر افرادی که می خواهند به عنوان وارد کننده یا صادرکننده باشند ، اولین سوالی که معمولا می پرسند…

واردات پرسود از ترکیه :  بیشتر افرادی که می خواهند به عنوان وارد کننده یا صادرکننده باشند ، اولین سوالی که معمولا می پرسند این است که چه محصولی برای آنها سود بیشتری داشته است . کالاهای که پرسود هستند بسیار متعددی می باشند و شما باید با توجه به شرایط بازار و موقعیت سنجی دقیق ، اقدام به وارد کردن کالا نمایید. این نکته را نباید فراموش کرد که کالاهای پر سود متغییر هستند.

ترکیه از جمله کشورهای است که از نظر سازمان سیا ، به عنوان یک کشور توسعه یافته به شمار می رود. از سال ۱۹۸۰ ترکیه در تولید محصول های کشاورزی به خودکفایی رسید و بعد از آن برای رشد خود تلاش های متعددی کرده است. در جهان به عنوان اولین تولیدکننده در زمینه محصولاتی مثل زردآلو ، فندق، گیلاس ، انجیر ، به و انار می باشد.

سیاست مداران و اقتصاد دان ها معمولا کشور ترکیه را به عنوان یک کشوری تازه صنعتی می دانند که جز بیست کشور صنعتی جهان می باشد.

  1. زردآلو ، فندق، گیلاس ، انجیر ، به و انار
  2. خیار ، هندوانه ، نخود
  3. سیب زمینی ، فلفل سبز ، بادمجان ، پسته و عدس
  4. پیاز و زیتون
  5. چغندر و قند
  6. تولید تنباکو، سی و چای
  7. جو و کتان
  8. بادام
  9. گندم ، چاودار ، گریپ فروت
  10. لیمو

بیشترین واردات از ترکیه

واردات پرسود از ترکیه : در طی سال های اخیر ، بیشترین میزان آمار واردات ایران به محصولاتی از جمله : پوشاک,طلا و جواهرات,پوشاک و صنایع نساجی, فلزات آهنی و غیر آهنی، قندق,کاشی و سرامیک,,میوه و سبزیجات می باشد.

همانطور که در پاراگراف های فوق ذکر کرده ایم ، به صورت قطعی نمی توان گفت که چه کالاهای پر سود هستند چون نیازهای بازار متغییر بوده و همچنین کالاهای پرسود نیز در حال تغییر می باشند. در صورتی که می خواهید موفق باشید باید به بررسی دقیق شرایط و بازار بپردازید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *