شنبه، ۱۵ اردیبهشت ۹۷ - ۰۴:۰۲
نقشه مترو تهران

نقشه مترو تهران PDF : اگر شما هم از افرادی هستید که همیشه در تهران از مترو استفاده می نمایید، پس نیاز دارید تا…

نقشه مترو تهران PDF : اگر شما هم از افرادی هستید که همیشه در تهران از مترو استفاده می نمایید، پس نیاز دارید تا جدیدترین نقشه مترو تهران را در اختیار داشته باشید.

اگر نقشه به صورت فایل پی دی اف باشد دیگر نیازی نیست که به اینترنت دسترسی داشته باشید و با هر گوشی می توانید نقشه بروز مترو تهران را مشاهده نمایید.

در ادامه این پست ما نقشه مترو تهران PDF را برای شما آماده کرده ایم که برای دانلود می توانید بر روی آیکون آبی Download کلیک نمایید و فایل پی دی اف نقشه را  پس از اتمام دانلود مشاهده کنید.

دانلود فایل PDf

دانلود نقشه مترو

فایل پی دی اف فوق را می توانید بر روی گوشی های هوشمند و کامپیوترها مشاهده نمایید.

نقشه مترو تهران PDF : در تعریفی دقیق می توانیم مترو تهران را به مجموعه قطارهای نسبت بدهیم که جز قطارهای شهری تهران و شرکت راه آهن شهری تهران و حومه می باشند. در سال گذشته (۱۳۹۶) تردد این قطارها در ۷ خط اصلی بود و از میان آنها ۵ خط به درون شهری و ۲ خط به برون شهری اختصاص داشت که به تفکیک در ادامه به آنها اشاره شده است :

۵ خط : ۱-۲-۳-۴-۷

۲ خط : میان کرج و با تهران

تا بهمن سال ۹۶ ، تعداد خط های که بهره برداری گردیده بود حدود ۲۲۱ کیلومتر بوده اند که ۱۱۸ ایستگاه را تشکیل میدهند و همچنین انگونه که امارها نشان میدند میزان واگن های فعالی که در مترو تهران فعالیت می کنند از هزار واگن بیشتر می باشند و در روز این واگن ها بیشتر از سه میلیون مسافر را جابه جا می نمایند. البته رکورد جابه جای مسافر در تهران تا ۴ میلیون مسافر نیز بوده است.

در آذرماه سال گذشته رکورد جمعیت کنونی دنیا به میزان سفر با متروی تهران اختصاص پیدا کرد که از رقم هفت میلیارد و ۵۸۷ میلیون سفر گذشته بود.

 مترو تهران

با وجود اینکه ایده های اصلی و اولیه مترو تهران در زمان محمد رضا شاه پهلوی رقم خورد ولی به صورت رسمی فعالیت آن از سال ۱۳۷۷ آغاز گردید. مسیر شماره پنج مترو به عنوان اولین مسیر فعال می باشد که مسافران را از شهرهای تهران و کرج جابه جا می نمود و فعالیت آن از تاریخ ۱۶ اسفند ۱۳۷۷ شروع شد.

زمانی که مسافران و تعداد قطارها افزایش پیدا کنند که این رویکرد در اواخر سال ۱۳۸۵ اتفاق افتاده بوده ، قسمتی از بهره برداری از بدنه اصلی سازمان قطار شهری تهران و حومه جدا گردید و ادامه فعالیتش را با نام”شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه” انجام داد و دفتر مرکزی آن نیز در تقاطع خیابانهای حافظ و انقلاب تهران وجود داشته است.

مترو تهران

در سال ۹۶ (۱۷ مهرماه سال ۱۳۹۶) آقای فرنوش نوبخت به عنوان مدیر عامل شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه انتخاب شدند که البته ایشان در گذشته در سمت  معاون عملیات شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران حضور داشتند. پس از آن در آبان سال ۹۶(۱۰ آبان ماه سال ۱۳۹۶) مهندس علی امام در سمت مدیر عامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه معرفی گردیدند.

البته در رابطه با مترو تهران و بحث در این رابطه می توانیم بگوییم که به زمان ناصرالدین شاه قاجار بر می گردد ولی به صورت کلی اجرای ایده های مرتبط با قطار زیر زمینی به سال ۱۳۵۰ اختصاص داشته است. پس از بنیان گذاری و اجرای ایده های که با قطار زیر زمینی مرتبط بود و در سال های بعد پیشرفت های زیادی در این زمینه صورت گرفت تا جایی که امروزه مترو به عنوان یکی از اصلی ترین وسایل حمل و نقل عمومی به شمار می رود.

جستجو های مرتبط : شما با عبارت های مانند عکس نقشه مترو تهران سال ۹۷ ، نقشه جدید مترو تهران ، نقشه مترو تهران سال ۹۷ ، نقشه مترو تهران PDF ، نقشه مترو تهران با کیفیت بالا ، نقشه مترو تهران در سال ۹۷ ، خط ۶ مترو تهران ، خط ۷ مترو تهران و … وارد این صفحه شده اید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *